اتاق حمل بار نوشابه

امروزه یکی از مصالحی که در صنعت ساختمان بسیار پرکاربرد شده است ساندویچ پانل می باشد که به دلیل وزن سبک و مقرون به صرفه بودن در صنعت ساختمان سازی بسیار رونق یافته است. یکی از کاربرد های ساندویچ پانل در ساخت اتاق حمل بار می باشد.

در مقاله های پیشین توضیحاتی در مورد اتاق حمل بار و انواع آن به شما عزیزان ارائه دادیم در این مطلب قصد داریم تا در مورد یکی از انواع اتاق حمل بار یعنی اتاق حمل بار نوشابه صحبت کنیم. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

اتاق حمل بار نوشابه چیست؟

اتاق حمل بار نوشابه یکی از انواع اتاق های حمل بار می باشد که وظیفه آن همانطور که از نامش پیداست حمل و نقل کردن نوشابه می باشد. این اتاق باعث می شود نوشابه ها در دمای مناسب نگهداری شوند و از دما آن ها محافظت می‌شود. در ساختار این اتاق از انواع یعنی پانل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل به دلیل اینکه فوم عایق در لایه هسته ان قرار دارد عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت، برودت، صوت و رطوبت می باشد و این خاصیت را در در اتاق حمل بار نیز با خود دارد و باعث می شود گرد و غبار و رطوبت و برودت هوا به داخل اتاق حمل بار راه پیدا نکند.

ساختار اتاق حمل بار نوشابه

همانطور که قبل تر گفتیم یکی از مصالحی که در اتاق حمل بار استفاده می شود ساندویچ پانل می باشد که از هر دو نوع آن یعنی ساندویچ پانل سقفی و پانل دیواری استفاده می شود. و به دلیل فوم عایق و ورق های فلزی که در ساندویچ پانل استفاده شده است باعث می شود مقاومت اتاق حمل بار در برابر عوامل طبیعی و ضربه بسیار بالا برود. ساندویچ پانل یکی از مصالح نوظهور در صنعت ساختمان سازی و صنایع می باشد که از سه لایه تشکیل شده است.

لایه میانی پانل که به آن هسته نیز می گویند از جنس فوم عایق می باشد که از فوم هایی مانند پلی استایرن، پلی یورتان، فوم xps، پشم سنگ و… استفاده می شود. دو لایه بیرونی پانل از جنس ورق های فلزی می باشند که نقش این ورق های از محافظت از لایه میانی یا هسته می باشد و از ورق های مانند ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم، ورق آلوزینک و… در ساختار ساندویچ پانل استفاده می کنند.

همان طور که در اتاق حمل بار نوشابه که در سوپومارکت ها هستند مشاهده کرده اید در سختار این اتاق ها از درب های کرکره ای نیز استفاده شده است. این درب های کرکره ای در دیواره اتاق های حمل بار نصب می شوند تا راحت تر بتوان نوشابه ها را از داخل اتاق بیرون آورد و همچنین این نوشابه به بیرون نریزند.

نوشابه هایی که درون اتاق حمل بار نوشابه ای قرار دارند بر روی یک نوع تیغه یا قفسه قرار دارند که این قفسه ها باعث می شوند نوشابه در هنگام تکان خوردن کامیونت هایی که این اتاق ها را حمل می کنند تکان نخوردند و در داخل اتاق نریزند با این قفس ها به خوبی از جای نوشابه ها نگهداری می شود که آسیبی به آن وارد نشود. همچین این اتاق ها شیب‌شان طوری طراحی شده است گه نوشابه به هیچ وجه تکان نخورند و خاصیت گازی خود را از دست ندهند.

کاربرد اتاق حمل بار نوشابه ای

کاربرد اتاق حمل بار نوشابه همان طور که از نامش پیداست برای حمل و نقل و نگهداری از نوشابه مورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که نگهداری از نوشابه تنها کاربرد و وظیفه این اتاق نیست بلکه در این اتاق می توان آب معدنی، دوغ، دلستر و نوشیدنی های دیگر از همین امثال قرار داد و از آن ها نگهداری کرد که همانطور که گفتیم در داخل قفسه های مخصوص که در اتاق وجود دارد قرار می گیرند و از دو طرف اتاق حمل بار کرکره هایی که وجود دارند را می بند تا به خوبی و در دمایی سرد و مناسب برای نوشیدنی ها نگهداری شود.

قیمت اتاق حمل بار نوشابه ای

یکی از عوامل که بر قیمت اتاق حمل بار نوشابه ای تاثیر دارد ساندویچ پانل استفاده شده در ساختار ان می باشد. عایق های استفاده شده در ساندویچ پانل های اتاق حمل بار ممکن است متفاوت باشد به همین دلیل قیمت ساندویچ پانل نیز بر اساس نوع فوم استفاده شده نیز می تواند متفاوت باشد به همین دلیل قیمت آن متغیر است.

اندازه عرض، طول، ارتفاع، ضخامت اتاق های حمل بار همچنین جنس ورق و فوم استفاده شده در پانل از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت اتاق حمل بار نوشابه ای می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پانل و قیمت ساندویچ پانل به سایت ما مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان و مشاوران تونیکس پانل در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776