کانکس مدرسه

کانکس مدرسه

تونیکس پانل قصد دارد در این مطلب درباره کانکس مدرسه توضیحاتی ارائه دهد؛ پس با ما همراه باشید.

وقتی اسم مدرسه می‌آید همه  یاد دوران مدرسه خود می‌افتند و تصویری از دیوارهای  آجری و قدیمی در ذهن همه تجسم پیدا می‌کند مدرسه‌ای با یک حیاط بزرگ که در آن زمین‌بازی والیبال و فوتبال قرار دارد که در زنگ‌های تفریحی و ورزش برای بازی تیمی از آن استفاده می‌کردیم. دوران مدرسه برای هر شخصی پر از خاطرات متنوع و مختلف است؛ ولی مدارس در مناطق محروم و دور از شهر به این صورت نیست مدارس روستایی و مناطق محروم  مانند مدارس عادی بزرگ نیست و در این مناطق با استفاده از کانکس مدرسه برای محصلین و کودکان شرایط آموختن علم را محیا می‌کنند. کانکس مدرسه با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می‌شود.

استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت این محصول بهترین انتخاب است به دلیل عایق بودن ساندویچ پانل سقفی و دیواری مانع عبور سرما و خروج گرما  می‌شوند این محصولات در کارخانه تولید می‌شود  و برای نصب به لوکیشن موردنظر فرستاده می‌شود. ساندویچ پانل به دلیل وزن سبکی که دارد به‌راحتی قابل‌حمل بوده و می‌توان از جایی به‌جای دیگر برد.

کانکس مدرسه مانند مدرسه عادی از ساختمان چندطبقه که دارای تعداد زیادی کلاس، زمین‌بازی و…است تشکیل نشده. این کانکس از اتاقک‌های کوچک به ابعاد مختلف اعم از یک‌متری، چهارمتری و ۶ متری در کارخانه تولید می‌شود. اما با درنظرگرفتن تعداد افراد مستقر در آن و نوع کاربر قابل تغییر است. اما ابعاد آن معمولاً از 40/2 تا 24 متر ساخته می‌شود. تفاوت جالب این محصول با سایر کانکس‌ها در این است که برای ساخت کلاس‌های مختلف می‌توانید چند تا کانکس مدرسه را به هم بچسبانیم. این کانکس‌ داری میز، نیمکت و تخته وایت بورد است.

سیستم سرمایشی و گرمایشی در این نوع کانکس هیچ محدودیتی با ساختمان معمولی ندارد؛ ولی بهتر است از سیستم سرمایشی و گرمایشی برقی استفاده کنیم.

این محصولات تمام امکانات یک مدرسه مانند: سیستم روشنایی، آبدارخانه، سیستم روشنایی، نمازخانه، سرویس بهداشتی، اتاق مدیریت، اتاق دبیران و سایر امکانات رفاهی را دارند.

کاربرد کانکس مدرسه

  از این محصولات عموماً زمانی استفاده می‌شود که امکان احداث مدارس با مصالح ساختمان‌سازی سنتی وجود ندارد برای مثال:

 • در مواقع ضروری که مدرسه در اثر سیل، زلزله، طوفان تخریب شده باشد که به طور موقت از این محصولات برای اینکه محصلین از تحصیل جا نمانند استفاده می‌شود.
 • در مناطق محروم و دورافتاده این مناطق به دلایل مختلف شرایط احداث مدارس عادی را ندارند.

معماری کانکس مدرسه

برای ساخت این محصولات باید به نکات جزئی بسیار مهمی توجه کنیم و با رعایت این نکات برای دانش‌آموزان شرایط مناسبی را ایجاد کنیم.

 1. نحوه قرارگیری کلاس‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که نور به تمام کلاس‌ها به یک میزان تابیده شود.
 2. ابعاد و اندازه پنجره‌ها.
 3. ابعاد و اندازه درب.
 4. داشتن فضای مناسب برای رفت‌وآمد دانش‌آموزان از بین میزها.
 5. داشتن فضای کافی برای میز معلمان.
 6. وجود درب اضطراری.
 7. جهت بازکردن درب ورودی که باید به سمت بیرون باشد.
 8. سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب.

برسی کلی کانکس مدرسه

این محصولات به دلیل داشتن مزایای بسیاری که در مطلب فوق بیان کردیم ارزان‌قیمت بوده و با استفاده از این کانکس به سیستم آموزشی کمک بسیاری شده است امروزه در بیشتر مناطق محروم با استفاده از این کانکس هیچ دانش‌آموزی از تحصیلات خود محروم نشده و با خیال آسوده به تحصیلات خود ادامه می‌دهد.

برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر درباره قیمت ساندویچ پانل با مشاوران ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «کانکس مدرسه»

 1. شرایط آب و هوایی منطقه که قرار است کانکس مدرسه بسازیم، روی سفارش نوع ساندویچ پانل تاثیر گذار است؟

  1. بله قطعا تاثیر گذاره، برای مثال مناطقی مانند شمال یا جنوب کشور که مقدار رطوبت و شرجی بالاست فوم xps و پلی اورتان بهترین گزینه‌ها هستن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776