سوله چیست؟

تعریف سوله

شاید شما با مفهوم کلی سوله آشنا باشید اما ما در این مطلب برای شما عنوان می کنیم که ساخت سوله چقدر در رشد و توسعه صنعت حائز اهمیت بوده و همچنین چه کاربرد هایی دارد.

سوله ها در واقع یکی از انواع سازه های فلزی هستند که با در نظر گرفتن کاربرد آن در ابعاد و اشکال مختلفی اجرا می شوند .سقف سوله‌ها معمولاً به شکل شیب دار بوده و نسبت به سایرسازه ها دهانه ورودی بزرگتری دارند.

 

ساخت سوله

سوله ها باید به گونه ای ساخته شوند که از آسیب های ناشی از خطرات غیر قابل پیش بینی مانند سیل ، طوفان ، زلزله ،آتش سوزی و …جلوگیری کنند.یعنی باید عایق در برابر حرارت ، رطوبت و کاملا مقاوم باشند.به همین دلیل عمدتاً برای ساخت سوله ها از ساندویچ پانل دیواری و سقفی استفاده می شود که قیمت مناسب تری نیزدارند.

 

اما می خواهیم بدانیم کاربرد این سوله ها چیست ؟ و بیشتر در چه صنعت هایی از این سازه ها استفاده می شود؟

سوله ها یکی از پرکاربرد ترین سازه ها در بخش صنعت و تولید محسوب می شوند.تمام کارخانه جات و تولیدی ها برای رشد و توسعه مشاغل خود نیاز به فضایی استاندارد و مساعد برای تولیدات دارند در این شرایط سوله ها می توانند بهترین گرینه باشند .یکی از ویژگی های ساختاری سوله عدم نیاز به ستون میانی در محیط داخلی سازه می باشد که همین موضوع امکان استفاده حداکثری از فضای داخلی سازه را به فراهم کرده است. از ویژگی های دیگر این سازه ها دهانه ی عریض آن ها است که امکان استقرار چند خط تولیدی به صورت موازی را فراهم می سازد.

ویدئو زیر مراحل ساخت سوله را در یک نگاه کلی برای شما به تصویر می‌کشد

بیشترین کاربرد سوله ها در صنایع ،انبارها، سردخانه مواد غذایی ،پتروشیمی ، سالن های ورزشگاهی ،سالن های تولید دام و طیور و نمایشگاه های موقتی می باشد.

در این مطلب توضیح کوتاهی در مورد ساخت سوله ارائه دادیم اگر تمایل دارید تا بیشتر در این مورد اطلاعات بدست آورید به مقاله در سایت ما مراجعه فرمایید.

انواع سوله

 

همانطور که قبلاً گفتیم سوله ها نسبت به کاربرد و کارایی که دارند در انواع وابعاد متفاوتی اجرا می شوند :
1.سوله خرپایی
2.سوله قوسی
3.سوله تک دهانه
4.سوله جند دهانه
5.سوله تیر ورقی و…..

جمع بندی

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پلی یورتان، پشم شیشه وجود دارد و یکی از کاربرد های ساندویچ پانل در کانکس است.

در این مقاله سعی کردیم برایی شما عزیزان مطلبی مختصر و مفید در مورد سوله و انواع آن تهیه کنیم. شما می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران پانل تونیکس تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

سوله سازی بیشتر در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

بیشترین کاربرد سوله‌ها در صنایع ،انبارها ،سردخانه های مواد غذایی ،پتروشیمی، سالن‌های ورزشگاهی ،سالن‌های تولید دام و طیور و نمایشگاه‌های موقتی است.

چرا از ساندویچ پانل برای ساخت سوله استفاده می‌شود؟

از ساندویچ پانل‌ها به دلیل سبک بودن، سهولت در حمل‌ونقل و نصب سریع و راحت برای ساخت سوله‌ها استفاده می‌کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «سوله چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776