پروفیل ساندویچ پنل چیست

در دنیای امروز بیشتر ساخت و ساز ها با استفاده از مصالح ساختمان سازی نوین ساخته می‌شود یکی از این مصالح ساختمان سازی ساندویچ پنل هستند که بیشتر سازه ها و ساختمان ها با استفاده از این محصولات ساخته می‌شوند. ساندویج پانل در طبقه بندی مصالح ساختمانی عایق قرار می‌گیرد.

برای نصب واجرا سازی ساندویچ پانل نیاز به زیرساز داریم. این زیرساز تجهیزات و ابزارهای ساختمان سازی هستند که پروفیل نام دارند . پروفیل ها برای استحکام سازه بسیار حائز اهمیت هستند به دلیل اینکه پروفیل ها برای نصب ساندویچ پانل مانند یک چهارچوب و قالب عمل می‌کنند.

 درابتدا زیرساز پروفیلی را با استفاده ازپیچ های مخصوص به هم وصل می‌کنیم و یک زیرساز محکم ومقاوم بنا می‌کنیم، نکته مهم درباره پروفیل این است که اتصالات پیچ این محصول بصورت ناپیدا و مخفی است و قابل رویت نیست در ادامه بعد از آهن کشی زیرساز ساندویچ پانل را با استفاده از پیچ های مخصوص به پروفیل ها وصل می‌کنیم و به این طریق سازه یا ساختمانمان ساخته می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پانل ها و انواع آنها می‌توانید بروی کلمه کیلیک کنید و با گروه تونیکس پانل همراه شوید

تعریفی از پروفیل

پروفیل در لغت به معنای ثابت بودن مقطع در اندازه و طول مشخص است .

 پروفیل ها از لحاظ کاربرد به دو دسته تقسیم می‌شوند :

  1. یکی در صنعت از این تجهیزات استفاده می‌شود مانند صنعت ساخت خودرو یا تولید صنایع و تجهیزات نظامی که به این دسته از پروفیل ها، پروفیل صنعتی گفته می‌شود.
  2. دسته ی دیگر در ساخت سازه و ساختمان ها استفاده می‌شود مانند ساخت سازه با استفاده از ساندویچ پانل به این دسته از پروفیل‌ها، پروفیل ساختمانی گفته می‌شود.

که گروه تونیکس پانل می‌خواهد درمورد دسته بندی دوم مطالبی را باشما اشتراک بگذارد پس با ما همراه باشید.

انواع پروفیل ها در ساندویچ پنل

  • پروفیل باز

مانند : پروفیل F شکل، پروفیل V شکل، میلگرد، تیرآهن، پروفیل Z شکل، پروفیل H شکل، تسمه، ناودون.

  • پروفیل بسته

مانند : قوطی، درب و پنجره، پروفیل UPV، لوله، درب های کرکره ای برقی.

تمام پروفیل ها از دو قسمت تشکیل شده اند، این دو بخش پایه یا بیس و روکش یا کاور پروفیل است.

پروفیل H شکل

سطح مقطع این پروفیل ها مانند کلمه H است که ازاین مدل در نصب ساندویچ پانل ها برای اتصال های افقی و عمودی استفاده می‌‌شود.

پروفیل V شکل

 این پروفیل تشکیل شده از دو لبه عمود برهم که زاویه 90درجه باهم می‌سازند. این محصول برای اتصالات کنج دیوارها، لبه های داخلی و خارجی دیوار و یا سقف ها استفاده می‌شود. نحوه اتصال آنها نیز به اینصورت بوده که ابتدا پایه روی کار با پیچ مخصوص سورتمه دار وصل می‌شوند بعد کاورها روی آن کشیده می‌شوند.

پروفیل F شکل

این مدل دارای سطح مقطعی به شکل حرف F لاتین است. قبل از این که پنل ساندویچی نصب شود، قسمت پایه پروفیل با پیچ های مخصوص سورتمه دار به یکدیگر وصل می‌شوند و در آخر قسمت روکش با اعمال فشار زیاد بین دو لبه پایه قرار می‌گیرند.

این پروفیل ها کشویی هستند و بیشتر برای اطراف پنجره ها بکار می‌روند.

پروفیل Z شکل

این محصول دارای سطح مقطع حرف Z است، که یکی از پرکابردترین و پرطرفدارترین مدل پروفیل است. به دلیل شکل ظاهری این محصول بجز ساندویچ پانل در ساخت و اتصال سازه های مختلف دیگر نیز از این ابزار استفاده می‌شود. این محصول قدرت تحمل وزن سازه هایی که وزن زیادی را دارند، دارد.

سخن آخر

زیر ساز پروفیل برای استحکام و مقاومت سازه ها بسیار مهم است تا سازه از هم فرو نپاشد. پروفیل بخش اصلی و بیس کار ساختمان هستند و حتماً باید برای نصب پانل از آنها استفاده شود.

گروه تونیکس پانل با شما همراه است تا اطلاعات بیشتری درمورد ساندویچ پانل به شما کاربران گرامی ارائه دهیم.

برای اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ها و انواع ساندویچ پانل با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776