ساندویچ پانل دیواری

در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی ساندویچ پانل دیواری و کاربرد آن در صنایع مختلف بپردازیم.

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع پر کاربرد پنل‌ موجود در بازار داخلی ایران و جهان می‌باشد، همان طور که می‌دانید ساندویچ پانل‌ در دو نوع کلی ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی طراحی و تولید می‌شوند. واضح و مبرهن است که از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار انواع سازه، و از ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف استفاده می‌کنند.

اجزا تشکیل دهنده ساندویچ پنل دیواری

ساندویچ پنل دیواری را با توجه به نوع کاربری و درخواست مشتری می‌توان از هر نوع ورق و یا فومی تولید کرد. برخی از انواع پر کاربرد فوم عایق‌ ساندویچ پانل را در ادامه با شما بررسی خواهیم کرد. ورق ساندویچ پانل دیواری به صورت صاف و بدون برجستگی طراحی و تولید می‌شود. تنها برای جلوگیری از ایجاد موج در ورق‌های نازک‌تر هر شرکت تولید کننده یکسری شیار با طرح‌های مختلف بر روی ورق ایجاد می‌کند.

لبه ساندویچ پانل‌های دیواری به صورت نر و مادگی طراحی شده است که در نوع معمولی وقتی در یکدیگر فرو می‌روند، سپس پیج اتصال نصب می‌شود. اما در نوع ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی، پیچ اتصال در زیر لبه پانل پنهان می‌شود که سبب افزایش زیبایی ظاهزی و درزبندی بهتر پانل می‌شود.

انواع ساندویچ پانل دیواری

تمامی انواع ساندویچ پانل‌ در نوع دیواری نیز تولید می‌شوند مانند ساندویچ پانل پشم سنگ، پانل پلی اورتان، xps و یا پلی استایرن.

همچنین در برخی موارد از پانل دیواری در ساخت اتاق‌های حمل بار یخچالی، انواع کامیون و کامیونت‌های حمل بار نیز استفاده می‌شود.

کلین روم و سردخانه از کاربردهای دیگر پانل دیواری محسوب می‌شود که در صنعت داروسازی و حتی تولید قطعات کامپیوتری کاربرد بسیاری دارد. از آن جایی که این سازه‌ها به صورت یک محیط مجزا در ساختمان‌های سرپوشیده اجرا می‌شوند، برای پوشش دیوار و سقف آن از ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌کنند و نیازی به ساندویچ پانل سقفی ندارند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد به مقاله ما در سایت با همین نام مراجعه فرمایید.

ویلا با ساندویچ پانل دیواری

یکی دیگر از کاربردهای ساندویچ پنل دیواری ساخت ویلای پیش ساخته است که امروزه بسیار شاهد ساخت انواع ویلا و کانکس‌های پیش ساخته هستیم اما سوال مهم اینجاست که ساخت یک ویلا به روش سنتی چه تفاوت‌هایی با ساندویچ پانل دارد؟

ساخت ویلا به روش سنتی زمان‌بر است و هزینه‌ی بیشتری می‌خواهد اما به روش مدرن و با استفاده از ساندویچ پانل این کار با صرف هزینه و زمان کمتری انجام می‌شود.

متریال به کار برده شده در پنل دیواری و ساندویچ پانل سقفی هیچ گونه تفاوتی ندارد و بسته به نیاز شما در هر نوعی قابل سفارش است.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل از اجزاء مختلفی تشکیل شده است و باید با توجه به کاربری مورد نظر شما و شرایط اقلیمی منطقه انتخاب شود. علاوه بر این از موارد اصلی که در قیمت پانل تاثیر دارد قیمت ورق و فوم است که در صنعت بسیار پر کاربرد است. اما قیمت این متریال نوسانات زیادی دارد؛ به همین دلیل جهت اطلاع از قیمت دقیق ساندویچ پانل مد نظر خود باید با مشاورین تونیکس پانل تماس بگیرید.

 

ساندویچ پانل دیواری از چه اجزایی تشکیل شده است؟

به صورت کلی ساندویچ پانل‌ها از دو لایه ورق فلزی و یک لایه عایق در مرکز پانل تشکیل شده‌اند؛ که نوع ورق و نوع فوم ساندویچ پنل بسته به نیاز مشتری، به صورت دلخواه قابل سفارش است.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری چه قدر است؟

با توجه به نوسانات قیمت فوم و ورق، جهت اطلاع از قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری با کارشناسان پانل تونیکس تماس حاصل نمایید.

3 دیدگاه دربارهٔ «ساندویچ پانل دیواری»

    1. هر فومی یکسری ویژگی‌های به خصوص دارد که در واقع با نوع کاربری سازه هماهنگ است. بهترین نوع فوم، فومی است که متناسب با آب و هوای منطقه و کاربری پروژه باشد.

  1. بازتاب: :::Noandish.com::: ساندویچ پانل تونیکس - مخبرنیوز - پایگاه خبری مخبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776