انواع ساندویچ پانل دیواری

در این مقاله از سایت قصد داریم تا برای شما عزیزان مطلبی در مورد انواع ساندویچ پانل دیواری ارائه کنیم.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع ساندویچ پانل‌ می باشد که همان طور که از نام پیداست برای پوشش و عایق بندی دیواره‌های ساختمان‌ها، سوله‌ها و دیگر سازه‌ها از آن استفاده می شود و ساختار ساده‌ای نیز دارد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پانل دیواری به صفحه ما در سایت با نام مراجعه فرمایید و اطلاعات بیشتری در مورد این پانل کسب نمایید.

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری انواع متفاوتی دارد که این تفاوت را می توان در طرح و ساختار آن‌ها مشاهده نمود.

ساندویچ پانل‌های دیواری به لحاظ شکل ظاهری و نحوه اتصال به یکدیگر به موارد زیر تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه توضیحی در مورد هر کدام از آن‌ها ارائه خواهیم داد:

  • ساندویچ پانل دیواری ساده
  • ساندویچ پانل دیواری طرح دار
  • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
  • ساندویچ پانل دیواری قفل دار
  • ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی (فاق و زبانه)

ساندویچ پانل دیواری ساده

همان طور که از نام این ساندویچ پانل دیواری پیداست شکلی کاملا ساده دارد و هیچ طرح و ساختار خاصی روی آن اعمال نشده است و بدون هیچ گونه شیار می باشد. این نوع معمولی ترین نوع ساندویچ پانل دیواری می باشد.

ساندویچ پانل دیواری طرح دار

نوع دیگری از این پانل‌ها، ساندویچ پانل دیواری طرح دار هستند که بر روی آنها طرح سنگ، طرح چوب یا یا به شکل کرکره ای تولید می‌شوند. این نوع پانل از زیبایی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل طراحان و معماران علاقه زیادی نسبت به این پانل دارند و از آن استقبال می‌کنند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

نوع دیگر ساندویچ پانل دیواری مدل پیچ مخفی می باشد که به خاطر مخفی بودن پیچ‌ها هنگام نصب ساندویچ پانل اینگونه نامیده می‌شود به عبارتی لبه‌های بالای آن طوری طراحی شده‌اند که ابتدا پانل با پیچ به سازه بسته می‌شود و بعد لبه پانل بعدی روی آن قرار می‌گیرد تا پیچ‌ها مخفی بمانند.

این ویژگی باعث زیبا تر شدن آن می شود و از نفوذ آب و باد جلوگیری می‌کند و به دلیل ایمنی و استحکام بالا و ظرافت ظاهری در ساختمان‌ها کاربرد گسترده‌ای دارد.

ساندویچ پانل دیواری قفل دار

این ساندویچ پانل در هنگام نصب به صورت مکانیکی چفت می شود و از ورود و خروج هرگونه هوای اضافی جلوگیری می‌کند.

این پانل از یک لایه عایق پلی اورتان تشکیل شده که دارای رویه‌ای از جنس فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم می باشد. عملکرد آن به این گونه است که این سازه از یک زبانه و شیار تشکیل شده است. این اتصال دهنده‌ها به صورتی ساخته می‌شوند که در یکدیگر چفت شوند.

پانل‌ها زمانی وصل می‌شوند که به اندازه دلخواه و مورد نیاز برای دیواره‌ها را بسازند. این نوع از ساندویچ پانل‌، خط یکنواختی را می‌سازد. متصل شدن پانل‌ها به یکدیگر باعث می‌شود که سرعت ساخت به میزان زیادی افزایش یابد و همچنین استحکام و بازده حرارتی ساختمان را ارتقا می‌دهند.

ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

در این مدل، شیارهای پیوسته‌ای بر روی ساندویچ پانل دیواری قرار می گیرد که در هنگام نصب، این شیارها به صورت فاق و زبانه (نر و مادگی) در یکدیگر فرو می روند و پیچ می‌شوند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان توضیحاتی مفید و مختصر در مورد انواع ساندویچ پانل دیواری ارائه دهیم و هر کدام را برایتان توضیح دهیم.

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از ورق‌هایی مانند آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می‌شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، ساندویچ پانل پلی یورتان، فوم XPS، پشم شیشه و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی وجود دارد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

معمولی ترین نوع ساندویچ پانل دیواری کدام است؟

معمولی ترین نوع ساندویچ پانل دیواری، پانل دیواری ساده می باشد.

کدام ساندویچ پانل دیواری از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار است؟

ساندویچ پانل دیواری طرح‌دار از زیبایی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل طراحان و معماران علاقه زیادی نسبت به این پانل دارند و از آن استقبال می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776