انواع فلاشیگ و نبشی

در این مطلب می‌خواهیم با شما کاربران گرامی درباره ابزاری به نام فلاشینگ و نبشی در پنل ساندویچی صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

فلاشینگ و نبشی تجهیزات و یا ابزاری هستند که برای نصب ساندویچ پانل از آنها استفاده می‌شود. هنگامی که متخصصین نصب ساندویچ پانل برای اجرا سازی و ساخت سازه در محل تعیین شده شروع بکار کرده و سازه ای را بنا می‌کنند پس از اتمام کار مکان های اتصال دو پانل دیواری متقاطع به یکدیگر یا محل اتصال ساندویچ پنل سقفی به ساندویچ پنل دیواری را با ابزاری پوشش می‌دهند تا به زیبایی سازه کمک کنند، به این ابزار که برای پوشانده محل های اتصال ساندویچ پنل ها استفاده می‌شود و سبب زیبایی سازه می‌شود فلاشینگ گفته می‌شود .

جنس این محصولات از ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک است که با توجه به نیاز مشتری، نوع سازه و شرایط جوی مکان نصب پنل ها متغییر است.

فلاشینگ ها یک پوشش خمکاری شده هستند، که بر اساس کاربردی که دارند دارای شکل ها و انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند.

انواع فلاشینگ

هر چند تعداد این طراحی ها بسیار متنوع بوده که این تنوع به دلیل نیاز خاص هر کارفرما به فلاشینگ مخصوص و مورد نیاز خود بوده است .

گروه تونیکس پانل می‌خواهد با شما کاربران درباره چند مدل پرکاربرد این محصولات مطالبی انتشار دهد، که عبارتند از:

  1. فلاشینگ نبشی
  2. فلاشینگ U شکل
  3. فلاشینگ سه پله
  4. فلاشینگ تیزه
  5. فلاشینگ آبرو

محصولات نام برده شده در بالا از انواع پرکابرد فلاشینگ هستند که در کارخانه با رنگبندی متنوع و مختلف تولید می‌شوند.

فلاشینگ نبشی چیست؟

شکل ظاهری این محصول از دو تیغه که با زاویه 90 درجه به یکدیگر وصل شده اند تشکیل شده است که به صورت حرف لاتین L است.

کاربرد این محصول برای پوشاندن محل اتصال لبه های پنل ساندویچی دیواری به یکدیگر و یا برای پوشش محل اتصال سقف به دیوار استفاده می‌شود تا هم به زیبایی سازه کمک کند و هم باعث می‌شود عایق بندی به صورت کامل انجام شود.

فلاشینگ نبشی در دو مدل تولید می‌شود که عبارت است :

  1. داخلی
  2. بیرونی

که براساس کاربرد این محصولات در سازه از انواع مختلف آن استفاده می‌شود.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کیلیک بر روی کلمه ساندویچ پانل به سایت تونیکس پانل وارد شوید

فلاشینگ U شکل چیست؟

فلاشینگ یو از سه تیغه تشکیل شده است که یکی از این تیغه ها به صورت افقی بوده و دو تیغه دیگر با فاصله مناسب بر تیغه افقی، عمود شده اند و به شکل حرف لاتین U است، لبه های عمودی این محصول به صورت یک خم کوچک به سمت داخل دارد وجود این خم کوچک از حرکت لبه های ورق در حین کار جلوگیری می‌کند و استحکام سازه را بالا می‌برد.

این محصول برای پوشاندن لبه های حاشیه ساندویچ پنل سقفی استفاده می‌شود و در مواردی برای پوشاندن دور تا دور پنل ساندویچی دیواری نیز استفاده می‌شود.

فلاشینگ سه پله چیست؟

این محصول به صورت حرف لاتین Z است و لبه های این محصول نیز دارای یک خم کوچک است که سبب زیبایی و بالا رفتن مقاومت سازه می‌شود.

کاربرد این محصول برای قسمت جلویی ساندویچ پنل سقفی، قسمت آبریز استفاده می‌شود که برای حفاظت از عایق میانی در برابر جویدگی، نورخورشید و سایر عوامل آسیب رسان به عایق میانی جلوگیری می‌کند. از این محصول برای قسمت پایینی پنل دیواری نیز استفاده می‌شود حاشیه پنل دیواری زمانی که به زمین متصل می‌شود باید توسط این فلاشینگ ها پوشانده شوند تا از خرابی فوم عایق و ورق های به کار رفته در پنل جلوگیری کند و هم راحتتر آب را به بیرون بیرون هدایت کند.

فلاشینگ تاج چیست؟

 این مدل فلاشینگ فقط برای پوشاندن محل اتصال پنل سقف های دو شیب به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که در محل شکست یا نوک پنل سقفی مانند یک تاج می‌ماند و این محل را می پوشاند که مهم ترین کاربرد آن آب بندی کردن سقف است و پوشاندن محل اتصال دو لبه سقف است.

این محصول از سه بخش تشکیل شده که عبارت اند از:

  • بخش رویه
  • فوم درزگیر
  • فلاشینگ زیره

فلاشینگ آبرو چیست؟

این ابزار برای هدایت آب و جلوگیری از نفوذ آب استفاده می‌شود. و از این محصول می‌توان برای زیباتر کردن سازه ها و مخفی کردن محل آب بندی در سازه ها استفاده کرد. از این محصول در سقف سازه ها استفاده می‌شود.

سخن آخر

شما می‌توانید برای گرفتن اطلاعات بیشتر درمورد انواع ساندویچ پانل ها و لیست قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776