انواع کانکس ساندویچ پانل

همانطور که در مطلب پیش به شما عزیزان توضیح دادیم یکی از بیشترین کاربردهای ساندویچ پانل در ساخت کانکس می باشد. در این مقاله قصد داریم تا برای شما عزیزان انواع کانکسی که با ساندویچ پانل ساخته می‌شود را نام ببریم و هر کدام را برایتان توضیح دهیم. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

انواع کانکس ساندویچ پانل

همانطور که در مطلب گذشته گفتیم کانکس ساندویچ پانل به دو دسته کانکس متحرک و کانکس ثابت تقسیم می‌شوند. همانطور که از نام این دو کانکس مشخص است کانکس متحرک قالیت حرکت کردن و جابه‌جا شدن را دارد و دارای چرخ می‌باشد اما کانکس ثابت هیچ چرخی ندارد و ثابت است و می تواند برای مدت طولانی در یک مکان بدون تحرک بماند.

کانکس‌های ساندویچ پانل از نظر ظاهر به چند دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه قصد داریم هر کدام را بریتان نام ببریم و توضیح دهیم.

1. کانکس ساندویچ پانل ساده

همانطور که از نام این کانکس مشخص است شکلی مستطیل شکل و ساده دارد و یکی از پراستفاده‌ترین و عمومی‌ترین نوع کانکس ساندویچ پانل می‌باشد. در پروژه‌های ساخت‌و‌ساز و عمرانی این نوع کانکس ساندویچ پانل بیشترین استفاده را دارد و متداول‌تر است.

کانکس پانل ساده در ابعاد و اندازه های استاندارد و اصولی تولید می‌شود و حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی این کانکس بسیار ساده می‌باشد همچنین می‌توان به راحتی آن ها در مکان‌هایی مانند غذاخوری پرسنل، اتاق اسکان نیروی کار و مشابه این‌ها انطباق داد.

تنها امکان موجود در کانکس‌های ساده قابلیت برق‌کشی درون آن می‌باشد اما می توان در داخل آن پارتیشن‌های داخلی و آبدارخانه به طور سفارشی و به درخواتس مشتری به کار برد.

2. کانکس ساندویچ پانل دفتری

همانگونه که از نام این نوع کانکس می‌توان فهمید از آن بیشتر برای دفاتر اداری و سازمان ها مانند دفتر کارشناس بیمه، پارکینگ های تعویض پلاک، دفتر مهندسان عمرانی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا مدل های اداری استاندارد بطول 6 تا 12 متر و عرض 2.4 تا 3 متر تولید می شوند اما ممکن است این ابعاد به دلیل رعایت نکات ویژه حمل تغییر کند و بزرگ تر بشود.

3. کانکس ساندویچ پانل صنعتی

این نوع کانکس برای نگهداری قطعات و وسایل صنعتی بسیار مناسب می‌باشد زیرا بسیار در مقابل ورود گردوغبار به داخل کانکس مقاوم می‌باشند.

در کانکس‌های صنعتی برای کاهش اتلاف انرژی و همچنین ایجاد ایمنی در پروژه‌های خطرناک در برابر سقوط مصالح دو سقف با فاصله 50 سانتی‌متر نصب می‌کنند که سقف بالایی آن تا حد زیادی در برابر سقوط اجسام سنگین مقاوم می‌باشد.

4. کانکس ساندویچ پانل مسکونی

ساخت کانکس‌های ساندویچ پانل مسکونی یکی از مهم ترین کاربردهای ساندویچ پانل می‌باشد که شما ممکن است آن را با نام ویلا پیش ساخته نیز بشناسید.

نفوذناپذیری بالا در برابر سرما و گرما و سرعت بالای اجرای بالای آن، سبک بودن وزن و مقاوم بودن در برابر زلزله از مزایا و دلایلی است که از این نوع کانکس استفاده می‌شود.

کانکس ساندویچ پانل مسکونی و ویلایی باید در مکانی که قرار است استفاده شوند ساخته شوند زیرا ابعاد بزرگی بزرگی دارند و کانکس هایی با ابعاد بزرگ قابل حمل‌و‌نقل ندارد و باشد به قطعات کوچکتری تقسیم شوند.

5. کانکس ساندویچ پانل سیار

نمونه ای از کانکس ساندویچ پانل سیار سازه‌هایی می‌باشند که دارای یک یا دو محور چرخدار هستند و به یک ماشین سنگین مانند کامیون متصل می‌شوند تا به راحتی بتوان آن‌ها را به حرکت در آورد و جابه‌جا کرد.

از این نوع کانکس پانلی بیشتر برای برداشت کاشت زمین مزرعه‌داری، اسکان کارگران، پروژه های راه سازی و پست‌های سیار در پروژه های ساخت‌و‌ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد دارد.

6. کانکس ساندویچ پانل با ابعاد بزرگ

این نوع کانکس برای سازه‌هایی با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله موارد استفاده این کانکس می‌توان به کمپ های بزرگ که برای پروژه های عمرانی، بیمارستان‌های صحرایی، آزمایشگاه و پژوهشگاه در کویر و صحرا، مدارس مناطق محروم و مراکز درمانی حیوانات اشاره کرد.

این نوع کانکس ها به دو صورت چند قول و کمپ های بزرگ طراحی و تولید می‌شوند که براساس شرایط محل مورد نظر و نوع نیاز یکی از این دو نوع انتخاب می‌شوند و سپس طراحی و تولید می‌شوند.

7. کانکس ساندویچ پانل با ابعاد کوچک

همانطور که از نام این پانل پیداست برعکس پانل های قبلی دارای اعا کوچکی می‌باشد و همچنین کاربرد زیادی نیز دارد که از جمله این کاربرد ها می‌توان اتاقک نگهبانی، پست مخابراتی، اتاقک کنترل دستگاه‌های صنعتی و پست برق را نام برد.

نمونه ای از کانکس های پانلی کوچک وجود دارد که برای محافظت از تجهیزات الکرونیکی حساسی که در داخل کانکس نصب شده است استفاده می‌شود تا از نفوذ گردوغبار و تابش مستقیم خورشید به داخل کانکس جلوگیری کند و همچنین این نمونه کانکس بدون پنجره و جداره شیشه ای تولید می‌شود و درب آن از جنس یخچالی ساندویچ پانل است. در این نوع کانکس ها برای خنک کردن تجهیزات از یک سیستم خنک کننده مانند کولر اسپیلت استفاده می‌کنند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان انواع کانکس ساندویچ پانل را نام ببریم و هر کدام را به طور مختصر و مفید توضیح دهیم تا به خوبی با انواع آن آشنا شوید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776