ساندویچ پانل سقفی سه گام

ساندویچ پانل سقفی سه گام

همان طور که در مقاله پیش برای شما عزیزان ذکر کردیم ساندویچ پانل سقفی به دو نوع ساندویچ پانل سقفی سه گام و ساندویج پانل سقفی پنج گام تقسیم می شود. در این مطلب قصد داریم تا ساندویچ پانل سقفی سه گام را برایتان به طور کامل توضیح دهیم. با تیم پانل تونیکس همراه باشید.

ساختار ساندویچ پانل سقفی سه گام

این ساندویچ پانل در قسمت عرضی ساندویچ پانل سه گام ذوزنقه ای دارد به همین دلیل به ساندویچ پانل سقفی سه گام معروف است. برای اینکه بخواهیم قسمت سقف را به درست ترین شکل ممکن پوشش دهیم باید از پیچ های نگهدارنده استفاده کنیم تا بتوانیم پانل ها را به اسکلت متصل کنیم. این نوع پیچ ها در قسمت گام های ذوزنقه ای پانل قرار دارند که به صورت واضح می توانید این پیچ ها را مشاهده کنید

اگر بخواهیم این ساندویچ پانل را از نظر ساختار کلی بررسی کنیم می توان گفت ساندویچ پانل سقفی سه گام هیچ تفاوتی با سایر ساندویچ پانل ها ندارد و مانند آن ها از سه لایه تشکیل شده است. هسته مرکزی این ساندویچ پانل مانند سایر ساندویچ پانل ها از فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و غیره می باشد.

دو لایه بیرونی ورق ساندویچ پانل نیز مانند سایر پانل ها از ورق هایی مانند آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک استفاده می شود که البته تنوع طرح و رنگ در ساندویچ پانل سقفی سه گام موجب می شود تا مشتری بتواند با راحتی بیشتری انتخاب نماید.

تفاوت عرض در ساندویچ پانل سقفی سه گام

عرض ساندویچ پانل سقفی سه گام به صورت ذوزتقه ای با محاسبه گام و زبانه آن به 108 سانتی متر می باشد اما پس از نصب و اجرای آن در سازه عرض آن کم می شود و عرض هر پانل به 100 سانتی متر می رسد به همین دلیل در هنگام خرید پانل برای اینکه اندازه درست تر و دقیق تری در اختیار مشتری قرار دهیم عرض مفید آن را 100 سانتی متر در نظر می گیریم از این رو ابعاد و اندازه این مصالح دقیق تر خواهد بود

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی سه گام

ساندویچ پانل سقفی مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار از خود نشان می دهد، این پانل ها عایق خوبی در برابر صوت، حرارت، رطوبت و… می باشند. وزن سبک، نصب سریع و آسان آن ها باعث شده تا روند پروژه سریع تر انجام شود و ایمنی ساختمان به صورت اصولی و اساسی نیز رعایت شود.

یکی از مزیت هایی که این مصالح پیش ساخته دارد این است که به راحتی از یکدیگر جدا می شوند و به هنگام تعمیر و بازسازی می توانید آنها را جدا کرده و مجددا دوباره آن ها را نصب نمایید. با توجه به مزایای گفته شده به این نتیجه می رسیم که خرید ساندویچ پانل سه گام از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به توضیح یکی از انواع ساندویچ پانل سقفی یعنی ساندویچ پانل سقفی سه گام بپردازیم در مقاله های بعدی به توضیح نوع دیگر ساندویچ پانل سقفی خواهیم پرداخت.

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پلی یورتان، فوم XPS، پشم شیشه و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی وجود دارد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

چرا ساندویچ پانل سقفی سه گام به این نام معروف است؟

این ساندویچ پانل در قسمت عرضی ساندویچ پانل سه گام ذوزنقه ای دارد به همین دلیل به ساندویچ پانل سقفی سه گام معروف است

ساندویچ پانل سقفی سه گام چه مزیتی دارد؟

ساندویچ پانل سقفی مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار از خود نشان می دهد، این پانل ها عایق خوبی در برابر صوت، حرارت، رطوبت و… می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776