تفاوت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

در این مطلب گروه تونیکس پانل قصد دارد درباره تفاوت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری توضیحاتی بدهد؛ پس با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل دیواری چیست

ساندویچ پانل دیواری یکی از تجهیزات ساختمانی بوده که در کارخانه با روش های مختلف تولید می‌شود، پانل دیواری بدلیل ظاهری که دارد برای ساخت دیوار های عایق استفاده می شود. وجود دیوار بدلیل تحمل وزن سازه و وزن سقف بسیار حائز اهمیت است، پانل دیواری به دو مدل تقسیم می‌شود یکی سطح صاف و دیگری شیاردار، وجود شیار در سطح پانل دیواری به دلیل بالا بردن درصد مقاومت و استحکام این محصول است. شیارهای موجود در ظاهر این پنل سبب می‌شود که چسب ساندویچ پانل به خوبی به فوم بچسبد. از این محصول برای پوشش دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود.

برای بدست آوردن اطلاعات کامل تر دربارۀ ساندویچ پانل دیواری بروی دکمه زیر کلیک کنید

ساندویچ پانل سقفی چیست

از ساندویچ پنل سقفی برای ساخت سقف سازه ها استفاده می‌شود. سطح این پانل برعکس ساندویچ پانل دیواری صاف و یکدست نبوده و دارای گام های متعددی است. این پانل دارای دو مدل پنل سقفی 3 گام و پنل سقفی 5 گام در کارخانه تولید و در بازار به فروش می‌رسد. وجود گام در ساختار ظاهری پنل سقفی باعث می‌شود که آب به راحتی سمت آبرو ها هدایت شود و به سمت پایین حرکت کند تا باعث خرابی سقف نشود. از این محصول فقط برای پوشش سقف سازه استفاده می‌شود.

یکی از شباهت های این دو محصول مربوط به ساختار آنها می‌شود، این محصولات از دو لایه ورق فلزی مانند ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک بوده و یک لایه فوم عایق از جنس فوم پلی یورتان، فوم xps، فوم پلی استایرن و… تشکیل شده است.

برای بدست آوردن اطلاعات کامل تر دربارۀ ساندویچ پانل سقفی بروی دکمه زیر کلیک کنید

تفاوت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

  1. اولین تفاوت به کاربرد این دو محصول اشاره می‌شود که پانل دیواری برای پوشش دیواری استفاده می‌شود ولی پانل سقفی برای سقف بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  2. ساندویچ پانل دیواری دارای طیف رنگی گسترده تری است نسبت به پانل سقفی است.
  3. ظاهر پانل سقفی دارای گام های متعدد بوده ولی پنل دیواری دارای سطح صاف یا شیاردار است.
  4. نحوه اجرا سازی پانل دیواری با در کنار هم قرار گرفتن ساندویچ پانل دیواری صورت می‌گیرد ولی پانل سقفی با همپوشانی اورلب ساندویچ پانل سقفی نصب و اجرا می‌شوند.
  5. این محصولات از لحاظ اندازۀ ابعاد و ضخامت نیز باهم متفاوت هستند.
  6. پانل سقفی بیشتر باید عایق حرارت و مانع نفوذ آب به داخل باشد چون در هنگام بارش باران کل مساحت سقف در معرض بارندگی قرار می‌گیرد.
  7. وجود مدل ها و انواع مختلف در ساندویچ پانل سقفی یا دیواری مانند پانل پیچ مخفی، نر و مادگی در پانل دیواری و پانل سه گام و پنج گام در پانل سقفی .
  8. ویژگی مخصوص و منحصر به فرد لایه های تشکیل دهنده ساندویچ پانل.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر دربارهقیمت ساندویچ پانل ها با مشاوران و کارشناسان ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776