سوله انبار

در مقاله های پیش ما به شما عزیزان توضیح دادیم سوله چیست و چند نوع دارد و مزایا و کاربرد های آن را نیز برای شما عزیزان توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم به سوله انبار به پردازیم و به طور مختصر و مفید اطلاعاتی در مورد آن به شما ارائه بدهیم. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

سوله انبار چیست؟

سوله انبار همانطور که از نامش معلوم است برای ذخیره کردن محصولات مانند محصولات کشاوری، صنعتی، نگهداری تجهیزات و ابزارآلات، در انبار کاربرد دارد.

انبار کردن و ذخیره کردن کالا باعث می‌شود استفاده مناسب از فضای موجود افزایش پیدا کند و همچنین قفسه‌بندی انبار باعث می شود که محصولات به خوبی سازماندهی شوند و همچنین در برابر شرایط بد آب‌و‌هوایی محفوظ بمانند.

سوله های انبار در متراژهای زیاد مثلا 100000 مترمربع جهت نگهداری و ذخیره سازی غلات مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات و متریال به کار رفته در ساخت سوله ها بسیار ساده بوده در نتیجه می توان به راحتی اسکلت را جمع و مونتاژ کرد.

انبارهای سوله ای سرپوشیده نوعی از انبار است که در آن سوله ها می توانند به انبارهای کوچکتر تقسیم شده تا از کالاهای حساس و یا ساده نگهداری و محافظت کند.

منظور از انبارهای سوله ای یعنی همان انبارهای کوچک و مجزا که در داخل یک سوله بزرگ قرار گرفتند از امنیت بالایی برخوردار هستند این انبارها ابعاد متفاوتی داشته و در اندازه های 20 فوت و 30 فوت و ارتفاع 3 متر طراحی و تولید می شوند.

انواع سوله انبار

در ادامه قصد داریم تا انواع سوله را به شما معرفی کنیم و برای هر کدام توضیحی مختصر ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انبار محوطه باز

انبار محوطه باز به طور سرپوشیده طراحی نشده و این نوع از انبار ها برای کالاهایی مناسب هستند که در هنگام برف، باران یا تابش مستقیم آسیب نبینند.

عمدتا کالاهایی که در این نوع انبارها نگهداری می شوند دارای ابعاد بزرگی هستند.پارکینگ های ماشین خودروسازان در این نوع از انبارها قابل نگهداری است.

انبار سرپوشیده

این نوع انبار همانطور که از اسمش پیداست سقفشان سرپوشیده میباشد اما دیوار کشی نشده‌اند. در این انبار نیز مانند انبار محوطه باز کالاهایی نهگداری میشود که در برابر عوامل طبیعی همچون برف و باران آسیب نبینند و دچار خوردگی و پوسیدگی نشوند

معمولا این نوع از انبارها دارای ایمنی کافی هستند به همین دلیل احتمال اینکه کالاها ی نگهداری شده در آنها آسیب ببیند، بسیار کم است.

انبار پوشیده

سقف و دیواره های این نوع از انبارها با ساندویچ پانل به صورت کامل پوشیده است.این نوع از انبار مختص نگهداری کالاهایی است که بایستی در برابر شرایط جوی مختلف، باران و یا آفتاب محافظت شوند.

بچه سوله

یکی دیگر از انواع سوله که در صنعت کاربرد دارد نوع سوله بچه است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، همانطور که از نام بچه سوله مشخص است این نوع سوله فضای کوچک تر نسبت به دیگر سوله های بزرگ دارد.

برای اطلاعات بیشتر راجب بچه سوله می‌توانید به مقالهمراجعه کنید.

علت پوشیده بودن این نوع انبار این است که کالاهایی که در این نوع انبار ذخیره میشود از نظر مالی دارای ارزش بالای هستند لذا بایستی هم از امینت کافی برخوردار باشند که از سرقت جلوگیری شود و هم باید دارای شرایطی باشد تا مانع از آسیب دیدگی کالاها شود.

ویژگی های سوله انبار

  • دسترسی راحت و آسان قیمت مناسب
  • محافظت از کالاها در برابر باد و باران
  • قرارداد اجاره و بیمه آتش سوزی
  • حمل و نقل راحت کالاها به داخل انبار توسط ماشین تا درب سوله و از آنجا توسط لیفتراک کالاها را جابه جا می
  • تنوع روش های اجاره انبار به صورت روزانه،هفتگی،ماهانه، فصلی،سالانه
  • تنوع ظرفیت
  • امنیت بالا

مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله انبار به این ترتیب است که ابتدا طراحی و محاسبات اولیه سوله با توجه به مکان جغرافیایی و شرایط اقلیمی که از سوله استفاده می شود توسط مهندسی فنی انجام می شود و دفترچه محاسبات و نقشه های اجرایی اولیه تهیه می گردد.

سپس این موارد در اختیار تیم ساخت سوله قرار داده می شود تا با استفاده از نقشه ها و محاسبات انجام شده، و با بکارگیری مصالح و متریال مناسب و مرغوب ساخت سوله را آغاز نمایند.

معمولا سوله به صورت دمونتاژ شده در کارخانه یا کارگاه ساخته می شود و بعد برای مونتاژ و پیاده سازی توسط شرکت سازنده به محلی که برای اجرای آن تعیین شده است منتقل می گردد. سازنده موظف است سوله را در محل مشخص شده با بهترین کیفیت پیاده سازی و نصب نموده و به خریدار تحویل دهد.

ساخت سوله انبار با توجه به مشخصات سوله ای که ساخته می شود هزینه های مختلفی را در بر خواهد داشت که یکی از مهم ترین پارامترها متراژ سوله می باشد. هزینه ساخت سوله ۳۰۰ متری با سوله ۱۰۰۰ متری قطعا متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به شما عزیزان یکی از انواع سوله یعنی سوله انبار را به طور کامل و مفید توضیح دهیم. این نوع سوله یکی از پر کاربردترین نوع سوله ها می باشد و امروزه استفاده زیادی از این نوع سوله می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776