کانکس انباری

کانکس انباری نوعی کانکس است که در کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی و پروژه‌های ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و حتماً برای شما هم پیش‌آمده که ندانید ابزار و اجناس خود را کجا نگهداری کنید، کانکس انباری در این مواقع بسیار کاربردی است.

تاریخچه کانکس انباری

تا چند سال پیش فضایی برای حل این موضوع ساخته نمی‌شد و مردم کالاها و وسایل موردنیاز خود را در فضاهای غیرعادی قرار می‌دادند. همچنین خط تولید کارخانه‌ها علاوه بر استفاده شخصی، بعضاً با کمبود فضا مواجه بود به‌طورکلی اکثر مشاغل با محدودیت‌هایی مواجه بودند و جز سازه انبار راه حلی برای این موضوع وجود نداشت. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

پس از گذشت زمان سازه‌ای ایجاد شد تا مردم دیگر با کمبود جا مواجه نشوند و بتوانند اجناس و وسایل خود را در آن قرار دهند و در ابتدا فقط در آپارتمان‌ها و منازل مسکونی استفاده می‌شد. باگذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نیازهای انسان افزایش یافت و شرایط برای استفاده از این کانکس انباری در امور کارخانه و تولید فراهم شد.

کانکس انباری پانلی

کانکس انباری را میتوان از ساندویچ پانل هم درست کرد با این تفاوت که در صورت تولید کانکس پانلی با ساندویچ پانل باعث میشود در حمل و نقل اسان باشد و به راحتی قابل نصب در محل باشند.

مزایای کانکس انباری

آن را می‌توانند به هرکجا حرکت داد

اندازه‌ها و ابعاد مختلفی دارد

امکان ساخت‌وساز در فضاهای گوناگون را دارد

کانکس پیش‌ساخته

در مورد اول می‌توان گفت که سازه انباری قابلیت حمل‌ونقل و جابه‌جایی از مکانی به مکان دیگر را دارد و ممکن است برخی از ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها انباری نداشته باشند. در این صورت می‌توانید کانکس انباری خریداری کرده و در پارکینگ ساختمان نصب کنید و کانکس انباری در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. معمولاً کانکس که برای واحدهای تولیدی و پروژه‌های ساختمانی ساخته می‌شوند متراژ بزرگی دارد و کانکس‌ که مخصوص ساختمان‌های مسکونی است  در ابعاد کوچک ساخته می‌شود.

محل ساخت کانکس انباری

این کانکس را می‌توان در اکثر مناطق ساخت و روی پشت‌بام نیز نصب کرد. همچنین امکان نصب آن در پارکینگ ساختمان‌ها و حتی امکان اتصال چند سوله انباری در پارکینگ مجتمع‌ها و ساختمان‌ها وجود دارد.

یکی از فضاهایی که برای ساخت کانکس انباری بسیار مناسب است پشت‌بام است و پشت‌بام فضای زیادی برای ساخت کانکس دارد. استفاده از آن برای تمامی ساکنین ساختمان مجاز است و نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ساخت کانکس در فضای پشت‌بام باید از ساکنین ساختمان اجازه بگیرید. هنگام نصب این سازه در فضای پشت‌بام به جهت وزش باد توجه کنید و ساخت سوله نباید در جهتی باشد که در هنگام طوفان برداشته شود و یا ایجاد مشکل کند. مطمئن شوید که کانکس در جهت درست وزش بادآست.

مناطقی که امکان نصب کانکس انباری وجود ندارد

در صورت مکان سعی کنید کانکس را در کنار سازه‌های دیگر قرار ندهید و در صورت بروز بلایای طبیعی این مجاورت ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد. نصب کانکس انباری در کنار کندانسور و سیستم‌های تهویه مطبوع و دستگاه‌های خنک‌کننده ممکن است باعث آسیب به کانکس شود.

نصب کانکس انباری در حیاط

بهترین جایی که می‌توانید کانکس انباری را نصب کنید داخل حیاط است و نصب کانکس در حیاط بسیار راحت است؛ زیرا هر زمان که بخواهید می‌توانید به حیاط بروید. رفت‌وآمد به پشت‌بام کمی سخت به نظر می‌رسد و فرض کنید قصد دارید وسایل بزرگ خود را به کانکس منتقل کنید و این روش با سختی‌های زیادی روبرو است.

موارد استفاده از کانکس انباری

این کانکس علاوه بر استفاده شخصی در آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها در پروژه‌های ساختمانی و کارخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد به‌عنوان‌مثال در پروژه‌های ساختمانی باید فضایی برای نگهداری مصالح احداث کرد. استفاده از کانکس انباری در این مواقع بسیار مفید است و برخی از کارخانه‌ها نیاز به فضایی برای نگهداری ابزار و تجهیزات دارند. ساخت کانکس انباری می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد و این باعث می‌شود که ابزار مکان مشخصی داشته باشند و در کنار آن فضای زیادی را اشغال نکند.

انواع کانکس انباری

انواع مختلفی از این سازه وجود دارد که برخی از این کانکس‌ها بر اساس ابعاد و برخی بر اساس کاربری طبقه‌بندی می‌شوند. به‌منظور آشنایی با انواع کانکس‌های انباری، در ادامه به بحث در مورد آنها پرداختیم.

کانکس انباری ساده

این کانکس شبیه اتاق پیش‌ساخته است، امکانات و تجهیزات بسیار محدودی دارد. سوله ساده دارای یک در است، این سازه مجهز به سیستم برق نیز است، طول این سازه حدود یک و نیم متر و عرض آن دو متر است. البته تمامی این متراژها متغیر است، خریدار این نوع کانکس می‌تواند امکاناتی را به آن اضافه کند.

کانکس انباری آماده

همان‌طور که از نام این کانکس مشخص است، پیش‌ساخته و آماده هستند، به همین دلیل ساخت این کانکس زمان زیادی را نمی‌برد. آنها فقط از کارخانه به محیط نصب کانکس منتقل می‌شوند. اگر قصد دارید کانکس را بر روی پشت‌بام خود نصب کنید، بهتر است کانکسی را انتخاب کنید که در محل ساخته شده است.

کانکس انبار برای پروژه عمرانی

هر یک از واحدهای تولیدی و کارگاه‌ها و شرکت‌های ساختمانی باید ابعاد دقیق کانکس را باتوجه‌به نیاز خود مشخص کنند که در این صورت یا کانکس را به‌صورت آماده به محل حمل می‌کنند و یا در محل اجرا می‌کنند.

قیمت کانکس انباری

نمی‌توان قیمت کانکس را به طور دقیق تعیین کرد، قیمت آن به موارد زیادی بستگی دارد، مانند نوع کانکس، متریال و کیفیت، متریال. باتوجه‌به اینکه این سازه دارای ابعاد کوچکی است نمی‌تواند قیمت بسیار بالایی داشته باشد البته باید توجه داشت که برخی از کانکس‌ها که برای واحدهای تولیدی و … ساخته می‌شوند دارای متراژ بالایی هستند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت و یا خرید کانکس و نصب ساندویچ پانل می‌توانید به مشاورین ما در پانل تونیکس تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776