ورق شادولاین

در ساختار ساندویج پانل ها از ورق های فولادی استفاده می‌شود که این ورق ها در سطح بالایی و پایینی فوم عایق قرار می‌گیرند و با چسب های مخصوص این ورق ها به فوم میچسبند و ساندویچ پانل به این روش تولید می‌شود .

در مطالب گذشته گروه تونیکس پانل درمورد انواع مختلف جنس ورق های بکار رفته در ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری صحبت کرده است .

این ورق ها عبارتند از:

 • ورق گالوانیزه
 • ورق آلومینیوم
 • ورق آلوزینک

تونیکس پانل در این مطلب می‌خواهد با شما کاربران گرامی درمورد یک ورق دیگر به نام ورق شادولاین صحبت کند پس با ما همراه باشید.

تعریفی از ورق شادولاین

ورق شادولاین از جنس ورق گالوانیزه است که نوعی دیگر از ورق های گالوانیزه است. از این ورق ها برای ساخت سقف سازه و یا ساختمان استفاده می‌شود. به دلیل استفاده از فولاد گالوانیزه در این محصول درصد اکسید شدن و خوردگی بسیار پایین است.

برای اطلاعات بیشتر از ساندویچ پانل ها و انواع محتلف آن می‌توانید به سایت تونیکس پانل مراجعه کنید. با کیلک کردن بروی عبارت ساندویچ پانل با ما همراه باشید

ویژگی های ورق شادولاین

این محصول دارای چند ویژگی مختلف است که عبارتند از :

 • روی اندود

شادولاین چون از جنس فولاد آهن است برای بالا بردن استحکام و مقاومت این محصول از فلز روی استفاده می ‌شود تا ورق مقاومتر شود.

 • رنگبندی متنوع

این محصول به دلیل اینکه از ورق گالوانیزه تولید می‌شود، در کارخانه بعد از خروج ورق گالوانیزه از خط تولید و مرحله ی گالوانیزاسیون با روش های خاصی رنگ آمیزی شده. رنگ کردن ورق شادولاین دو ویژگی به این محصول اضافه می‌کند که این ویژگی را می‌توان به این صورت گفت:

یکی از این ویژگی ها این است که باعث شده به ورق گالوانیزه ظاهری شیک و زیبا دهد .

ویژگی دیگرِ رنگ آمیزی سطح ورق، این است که باعث افزایش مقاومت ورق در برابر خوردگی شده و ضریب اکسید شدن آن را پایین می‌آورد.

 • سطح موج دار

 این ورق به دلیل این که در ساندویچ پانل های سقفی کاربرد دارد، برای پایین آمدن آب از روی سقف ساختمان دارای سطح صافی و یکنواختی نیست و روی سطح این ورق ها گام‌هایی وجود دارد، که این گام ها شکل های مختلفی دارند و با توجه به نیاز مشتری برای مصارف سقفی سازه، دارای مدل ها و انواع مختلفی است مانند ذوزنقه ای ، کرکره ای و موجدار تولید می‌شود.

مزایای استفاده از ورق شادولاین

 • این ورق ها با وجود دو لایه فلز فولاد آهن دارای وزن کم و سبک هستند نسبت به ورق های فولادی دیگر این ویژگی باعث می‌شود تا برای مصارف سقفی از این محصول بیشتر از ورق های سنگین استفاده شود.
 • مقاومت بالای ورق در برابر اکسید شدن و خوردگی
 • دارای عمر بالای این محصول نسبت به ورق های دیگر
 • دارای رنگبندی های متنوع  و مختلف، این ورق باعث شده هر شخصی با هر سلیقه ای از رنگبندی خاص و متنوع آن استفاده کند
 • تولید این ورق ها با رعایت تمام استاندارد های بین المللی  و داخلی است و جای هیچ نگرانی درباره ی ابعاد این محصول یا آلیاژ های بکار رفته در آن وجود ندارد
 • عدم تغییر رنگ ورق در برابر نور خورشید یا بارش باران های فراوان
 • درصورت خرابی هزینه تعمیرات این محصول بسیار ناچیز بوده  
کاربرد استفاده از ورق شادولاین

از کاربرد های ورق شادولاین می‌توانیم اشاره کنیم به مصارف زیر:

 1. استفاده تنها از این ورق ها برای سقف و دیواره ی سوله ها
 2. سقف خانه ها، پارکینگ ها، کارگاه ها و…
 3. در دیوار سرد خانه ها
 4. سقف ها کاذب
 5. در ساندویچ پانل های سقفی

سخن آخر

ورق شادولاین به دلیل رنگ بندی و زیبایی ویژه ای که دارد، بسیار پرطرفدار و پرکاربرد است.

این ورق چون از ورق گالوانیزه ساخته شده دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه، خوردگی و اکسید شدن دارد پس در نتیجه استفاده از آن به دلیل مزایایی که دارد بسیار حائز اهمیت است.

برای بدست آ وردن اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما و مشاورین تونیکس پانل تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خرید

021-26421776