درزبندی و آب بندی ساندویچ پانل

درزبندی و آب‌بندی ساندویچ پانل بعد از مراحل نصب ساندویچ پانل انجام می‌شود. این عملیات باعث بالارفتن درصد مقاومت و مانع نفوذ آب و رطوبت به داخل سازه می‌شود. درزبندی بسیار حائز اهمیت بوده به دلیل اینکه بعد از انجام مراحل نصب پانل به یکدیگر و یا اتصال پانل با زیرساز آن بین دو پانل شکاف‌هایی به ضخامت یک تار مو ایجاد می‌شود که باید این شکاف‌ها پر شوند برای این کار از چسب مخصوص درزبندی استفاده می‌شود.

وجود شکاف در سازه باهر ضخامتی باعث هدررفتن انرژی، گرما و سرما، نفوذ هوای بیرون به داخل سازه و مشکلات بسیاری ازاین‌قبیل می‌شود که راه‌حل تمام این مشکلات درزبندی پانل است.

درزبندی برای ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری باید انجام شود که مانع عبور آب، آلودگی، هوا و… می‌شود این کار برای ساخت کانکس، سوله، سردخانه و اتاق تمیز بسیار مهم بوده است.

نکات درزبندی و نصب ساندویچ پانل

اولین نکته که بسیار مهم بوده برای نصب و اجرای ساندویچ پانل حتماً از افراد متخصص در این زمینه استفاده شود.

نکته دوم پس از نصب پانل حتماً باید درزبندی و آب‌بندی شود.

نکته سوم برای درزبندی و آب‌بندی پانل باید از اسپری پلی‌یورتان و یا چسب پلی‌یورتان استفاده شود.

روش درزبندی ساندویچ پانل

درزبندی ساندویچ پانل به روش های زیر انجام می‌شود که در این مطلب توضیح مختصری داده شده است.

اسپری پلی‌یورتان

استفاده از اسپری پلی‌یورتان عمدتاً برای درزبندی پانل دیواری کاربرد دارد. نحوه استفاده از آن به این صورت بوده که هنگامی که پانل را نصب کردید محل ایجاد درز را با اسپری پرکنید و قبل از آنکه مواد پلی‌یورتان موجود در اسپری شروع به حجم گرفتن کند پانل بعدی را در جای خود قرار دهید وآن را نصب کنید. این کار باعث درزبندی پانل شما می‌شود.

چسب پلی‌یورتان

 از چسب پلی‌یورتان برای آب‌بندی تمام درزهای سازه‌های بتنی و درزبندی سازه با ساندویچ پانل استفاده می‌شود. این چسب به دلیل داشتن قدرت بالا چسبندگی در پانل سقفی و پانل دیواری استفاده می‌شود. نحوه استفاده از این چسب به این صورت است که ابتدا به تمیزکردن آلودگی موجود در سطح موردنظر می‌پردازیم این کار باعث بهترشدن چسبندگی چسب می‌شود سپس برای بهترشدن عملکرد چسب و صرفه‌جویی در مصرف چسب از یک فوم اسفنجی استفاده می‌کنیم این فوم عمق درز را پر می‌کند.

فیتر

فیترها برای درزبندی ساندویچ پانل سقفی کاربرد دارند فیتر یکی از ابزارهای موجود در بازار است که در کارخانه با ضخامت کم و ابعاد کوچک‌تر تولید می‌شود. کاربرد این محصول به‌گونه‌ای طراحی شده که محل تلاقی دو پانل، نقاط اتصال دو پانل با پیچ و… را همپوشانی می‌کند و مانع نفوذ آب و رطوبت از پانل می‌شود.

ورق فلاشینگ

از جنس گالوانیزه بوده و در کارخانه تولید می‌شود، فلاشینگ علاوه بر کاربرد اصلی که درزبندی پانل است  باعث زیبایی سازه می‌شود؛ چون محل تلاقی دو پانل به یکدیگر را همپوشانی می‌کند و سبب زیباتر شدن سازه می‌شود

آب‌بندی ساندویچ پانل

آب‌بندی به‌وسیله ابزارهای مخصوصی انجام می‌شود و به این صورت است که در هنگام بارش برف‌وباران آب از طریق گام‌های موجود در پانل سقفی به سمت آبرو هدایت می‌شود و از آنجا به سمت پایین سرازیر می‌شود.

آبرو

آبرو عمدتاً از جنس پلاستیک فشرده شده یا همان پی‌وی‌سی است به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آب و رطوبت دارد از آن برای ساخت ناودان استفاده می‌شود نام این محصولات به دلیل وظیفه‌ای دارند انتخاب شده است که آب را از بالا به سمت پایین روانه می‌کنند.

متخصص درز بندی و نصب ساندویچ پانل

همان طور که در این مقاله از وب سایت تونیکس پانل به آن اشاره شد چگونگی نصب و درز بندی پانل یکی از عوامل اصلی است که باید حتماً آن را رعایت کرد در غیر این صورت ممکن است دچار خسارت مالی سنگینی به سازه شما وارد شود، به همین دلیل داشتن یک تیم نصاب ساندویچ پانل و پس از آن درزبندی سازه یکی از عوامل اصلی و حیاتی محسوب می‌شود، در صورت نیاز می‌توانید با تیم نصب پانل‌تونیکس در تماس باشید تا شمارا در این زمینه راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776