کاربرد کانکس ساندویچ پانل

در این مطلب از سایت تونیکس قصد داریم تا با شما عزیزان در مورد کاربردهای کانکس ساندویچ پانل صحبت کنیم و به این موضوع بپردازیم. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

کانکس ساندویچ پانل

کانکس سازه ای مکعبی شکل و قابل حمل با می‌باشد که مهم ترین ویژگی آن در مقایسه با ساختمان های سنتی قابلیت جابه‌جایی راحت آن میباشد. کانکس ها انواع مختلفی نیز دارند.

انواع کانکس ساندویچ پانل، یکی از مدل های کانکس امروزی است. که در ساخت آن از متریال پانل استفاده شده و از مقاوم ترین و بهترین نوع کانکس ها می باشد. این کانکس ها مقاوم بسیار بالایی در برابر رطوبت و همچنین سرما و گرما هوا دارند زیرا که فوم عایق موجود در ساندویچ پانل سبب می شوند که کانکس در برابر عوامل بیرونی مقاوم تر شوند.

کانکس ها یکی از پرکاربردترین سازه هایی هستند که از پانل در ساختار آن ها استفاده می شوند. کانکس ها با مصالح و متریال های مختلفی اسخته می شوند اما کانکس هایی که با پانل ساخته می شوند جزو مقاوم ترین نوع کانکس ها می باشد. در ساندویچ پانل استفاده شده در کانکس ها فوم عایق پلی یورتان و پلی استفارن از بهترین عایق های مناسب برای سقف این کانکس ها می باشد.

یکی دیگر از دلایل استفاده از ساندویچ پانل در ساختار کانکس مقاوم بودن در مقابل باران و عوامل طبیعی دیگر به دلیل فوم عایق استفاده شده در ساختار پانل می باشد که باعث می شود تا آب باران و دیگر عوامل به داخل کانکس نفوذ نکند.

ویژگی های ساندویچ پانل در کانکس

پانل ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی دارند که باعث شده است امروزه در صنعت ساختمان بسیرا پرکاربرد باشد و در بسیار از سازه ها از جمله کانکس استفاده شود. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی های کانکس ساندویچ پانل را ذکر کرده ایم:

  • مقاوم در برابر عوامل جوی و آب‌و‌هوایی
  • دوام و ماندگاری بالا و قابلیت ساتفاده مجدد
  • سبک بودن و حمل آسان
  • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
  • عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی

کاربرد های ساندویچ پانل در کانکس

کانکس های مسکونی، نگهبانی، مدرسه‌ای، کارگاهی، آتش نشانی و پلی از مهمترین کاربرد های کانکس ساندویچ پانل می باشد. همچنین در ادامه به چند مورد دیگر از کانکس هایی که در ساختار خود از ساندویچ پانل استفاده کرده اند و رشد زیادی نیز داشته اند اشاره کردیم

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان در مورد کاربرد کانکس های ساندویچ پانل به طور مختصر و مفید توضیحاتی ارائه دهیم تا به خوبی با کاربرد های این نوع کانکس آشنا شوید.

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از ورقهایی مانند آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، ساندویچ پانل پشم سنگ، پلی یورتان، فوم XPS، پشم شیشه و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی وجود دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776