نقشه ساندویچ پانل

 در این مطلب می‌خواهیم درباره نقشه ساندویچ پانل اطلاعاتی در اختیار شما کاربران گرامی تونیکس پانل بگذاریم امیداوریم که از این اطلاعات بهرمند شوید؛ پس با ما همراه باشید.

ابتدا یک توضیح مختصر درمورد ساندویچ پانل و نحوه نصب ساندویچ پانل می‌دهیم.

ساندویچ پانل ها از لحاظ ساختاری به دو دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی.

پنل ساندویچی تشکیل شده از دو لایه ورق فلزی سنگین از جنس ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه و یک لایه فوم عایق از جنس پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم ایکس پی اس و فوم پشم سنگ.

 این مواد بااستفاده از چسب عایق که مخصوص ساندویچ پانل است به یک دیگر می‌چسبند.

ساندویچ پانل دیواری  و پنل سقفی انواع مختلفی دارند

برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

نحوه نصب و اجرا سازی سازه با ساندویچ پانل به این صورت است که ابتدا برای هموار و یکدست کردن پستی بلندی های زمین از کف سازی استفاده می‌شود، کف سازی ساندویچ پانل با استفاده از بتن مسلح صورت می‌گیرد.

بعد از کف سازی نوبت به ساخت زیر ساز پروفیلی می‌رسد در این مرحله، زیرسازی ساندویچ پانل به صورت مخصوص انجام می‌شود در این مرحله با استفاده از کشیدن نقشه برای بهتر اجرا شدن زیر سازی صورت می‌گیرد.

ساخت زیر ساز پروفیلی و کف سازی باید زیر نظر متخصصین این رشته انجام شود.

نقشه ساندویچ پانل

اولین مرحله قبل از مراحل ذکر شده در بالا، کشیدن نقشه برای ساندویچ پانل است این کار باید با ظرافت و دقّت خاصی انجام می‌شود که به دست متخصصین انجام می‌شود.

دراین نقشه باید به نکات زیر توجه کرد یکی از نکات در نقشه کشی شرایطی که برای ساخته سازه است باید مورد توجه قرار می‌گیرد و دیگری مواد موردنیاز ساخت سازه است این اطلاعات باید به صورت دقیق ثبت شود.

همانطور که در بالا گفته شد برای ساخت سازه با استفاده از ساندویچ پانل کشیدن نقشه بسیار حائز اهمیت است؛ نقشه ساخت سازه با استفاده از نرم افزار نقشه کشی Autocad انجام می‌شود.

یکی از مزایای استفاده از نقشه دقیق داشتن یکسری اطلاعات جامع درباره سازه و مکان اجرای آن است و سبب می‌شود تا سازه به صورت استاندارد و برطبق اصول مهندسی ساخته شود.

نکات نقشه کشی

در کشیدن نقشه باید به نکات زیر توجه کرد

  1. وزن تقریبی سازه
  2. محل قرار گیری فلاشینگ و نبشی
  3. نحوه ی قرار گیری آبرو
  4. استحکام زمین
  5. شرایط آب و هوایی منطقه
  6. زیر سازی فنداسیون و…

کشیدن نقشه یک کار تخصصی بوده و نکات مهم، جزئیات بسیاری برای کشیدن یک نقشه دقیق باید رعایت کرد.

 برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل و اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با مشاورین ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776