آزمایشگاه ساندویچ پانل

آزمایشگاه ساندویچ پانل

تعجب نکنید حتی ساندویچ پانل‌ها هم آزمایشگاه دارند. در این مقاله از سایت پانل تونیکس قصد داریم درباره نحوه چگونگی انجام آزمایش بر روی ساندویچ پانل و دلایل انجام آزمایش بر روی ساندویچ پنل صحبت کنیم. اگر در مورد این مطلب کنجکاو شدید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

از گفتن چیستی ساندویچ پانل گذر می‌کنیم چرا که در سایر مقالات به تفصیل راجع به آن توضیح دادیم. اما انجام آزمایش بر روی ساندویچ پانل فقط در مراکز خاصی مانند مرکز پژوهش متالوژی رازی انجام می‌شود.

پیش از رسیدن به مبحث اصلی مقاله لازم است تا حدودی در رابطه با علم مهندسی مواد بدانیم. در حقیقت علم مهندسی مواد برای بررسی مشخصات پایه ساختار درونی مواد، خصوصیات کلی و جزئی آن‌ها در جهت چگونگی رفتار، بهینه سازی و نحوه تغییر مواد برای ایجاد کاربرد مورد نیاز پایه گذاری شد تا به صورت تخصصی به این موضوع بپردازد.

در نتیجه برای درستی سنجیو کنترل دقیق شناخته و ناشناخته‌های مواد موصوف از آزمایشگاه‌های متالوژی مواد استفاده می‌شود.

آزمایش بر روی ساندویچ پانل

حتما می‌پرسید که اصلا چرا باید ساندویچ پانل را آزمایش کنیم؟

اگر شما یک کارفرما یا پیمانکار هستید و قصد احداث یک سازه با ساندویچ پانل را دارید برای تطابق مشخصات اعلامی مواد با مدعای تولید کنندگان می‌توانید نمونه‌ای از ساندویچ پانل را به این مراکز ارسال کنید. این مراکز با اخذ گواهینامه‌های بین المللی و داخلی از اعتبار بسزایی برخوردارند. در نتیجه می‌توانند انطباق مواد را با استانداردهای مورد نیاز کارفرما تایید یا تکذیب کنند.

تست‌های کنترل کیفیت ساندویچ پانل

بدین ترتیب شما می‌توانید ساندویچ پانل خود را به لحاظ فاکتورهای زیر مورد بررسی قرار دهید:

  • میزان مقاومت فشاری ساندویچ پانل‌ها
  • میزان مقاومت کششی پانل‌ها به‌منظور ارزیابی کیفیت چسبندگی فوم به ورق رویی و زیرین
  • تست‌های تعیین ضریب انتقال حرارت فوم
  • تست شعله
  • تست‌های کنترل کیفی مثل تعیین عدد هیدروکسیل پلی‌ال، میزان آب موجود در پلی‌ال که در فوم پلی اورتان وجود دارد، تعیین دانسیته پلی‌ال و ایزوسیانات و تعیین درصد nco موجود در ایزوسیانات

    اگر هنوز سوالی در این خصوص دارید می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین برای دریافت قیمت ساندویچ پانل نیز می‌توانید با تیم پانل تونیکس تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776