دستگاه تزریق فوم ساندویچ پانل

دستگاه تزریق فوم ساندویچ پانل

تونیکس پانل قصد دارد در این مطلب به معرفی دستگاه تزریق فوم ساندویچ پانل بپردازد؛ پس با ما همراه باشید.

همان گونه که می‌دانید در ساختار ساندویچ پانل اصلی‌ترین جز تشکیل‌دهندهٔ آن فوم عایق ساندویچ پانل هست پس این فوم به طور ویژه‌ای در کارخانه تولید می‌شود، برای تولید فوم ساندویچ پانل از دستگاه تزریق فوم استفاده می‌گردد. ساندویچ پانل از فوم‌های مختلفی همچون فوم پلی‌یورتان، فوم پلی‌استایرن، فوم xps و فوم پشم سنگ ساخته شده است. از این دستگاه فقط برای تولید فوم پلی‌یورتان در کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

معرفی دستگاه تزریق فوم

این دستگاه تشکیل شده از پمپ‌های مخصوص پاششی که مایعات پلی‌ال و پلی ایزوسیانات درون این پمپ‌ها ریخته می‌شود و به‌صورت یکنواخت و یکدست بروی ورق تزریق می‌شود نحوه کار با این دستگاه از طریق نیروی متخصص و ماهر که آموزش‌های کامل را دیده انجام می‌شود در غیر این صورت اگر از نیروی متخصص استفاده نشود باعث خرابی ساندویچ پانل و پایین آمدن سطح کیفیت پانل می‌شود پس حتماً باید به این نکته توجه کرد.

بعد از تولید فوم پلی‌یورتان ورق‌ها و فوم به داخل دستگاه کوره برای پخت ساندویچ پانل دیواری و پانل سقفی وارد می‌شوند در این مرحله فوم پاششی بروی ورق مانند یک کیک پوف می‌کند تا به ضخامت دلخواه مشتریان برسد و بعد از آن به مرحله برش با استفاده از دستگاه‌های کاتر به‌اندازه مختلف و موردنیاز برش داده می‌شود یکی از مزایای استفاده از این دستگاه می‌توان در کمترین زمان ممکن بیشترین ساندویچ پانل آماده را روانه بازار نمود.

انواع دستگاه تزریق فوم ساندویچ پانل

  1. دستگاه تزریق فوم کم‌فشار 
  2. دستگاه تزریق فوم فشار بالا

دستگاه تزریق فوم کم‌فشار 

از این دستگاه برای تزریق پیوسته و ناپیوسته فوم پلی‌یورتان و برای ساخت محصولات سخت و انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود. از این دستگاه‌ها برای ظرفیت تزریق بالا در ابعاد میکرو بخصوص در مواردی که نیاز به‌سرعت بالا باشد برای تولید فوم‌های انعطاف‌پذیر کاربرد دارد پس از پایان کار این دستگاه باید فرایند تعمیر و تمیزکاری بروی آن انجام شود.

دستگاه تزریق فوم فشار بالا

این دستگاه مجهز به تمیزکننده اتوماتیک هستند در نتیجه زمانی که مواد مخلوط شده در بدنه دستگاه باقی می‌مانند، نیازی به تمیزکننده نیست. پاک‌کننده‌های اتوماتیک فرایند نظافت این دستگاه را انجام می‌دهند و نیازی به این کار به‌صورت دستی نیست. از این دستگاه‌ها برای ساخت فوم‌هایی مانند: از فوم سخت، ساندویچ پانل، لوله‌های گرمایشی، ساندویچ پانل برای نگهداری سردخانه و … استفاده می شود. در کنار دستگاه تزریق فوم از دستگاه‌های جانبی دیگر استفاده می‌شود.

دستگاه‌های جانبی تزریق فوم ساندویچ پانل

  1. دستگاه دابل بلت
  2. دستگاه برش
  3. دستگاه انباشته سازی

دستگاه  دابل بلت چیست

نوعی دستگاه پرس است که در کنار دستگاه تزریق فوم بکار می‌رود که از این دستگاه برای پرس کردن ورق به فوم ساندویچ پانل استفاده می‌گردد. در تمام مراحل ساخت ساندویچ پانل، پانل‌ها بروی این دستگاه قرار می‌گیرند و مراحل تولید به طور هم‌زمان بروی پانل انجام می‌شود.

دستگاه برش

پانل‌ها به‌وسیله دستگاه برش به‌اندازه و ابعاد موردنیاز مشتری برش داده می‌شود و هیچ‌گونه محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

دستگاه انباشته سازی

بعد از برش دادن پانل به مرحله دسته‌بندی این محصولات پیش‌ساخته می‌رسیم این مرحله  با استفاده از دستگاه انباشته سازی انجام می‌شود  در این مرحله پنل‌ها بروی فوم فشرده شده در فواصل مختلف قرار می‌گیرند و بسته‌بندی می‌شوند.

سخن پایانی

در این مطلب با یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های مربوط به تولید ساندویچ پانل پلی‌یورتان آشنا شدید که دستگاه تزریق فوم به علت سرعت بخشیدن به خط تولید کارخانه و آماده‌سازی پانل در مدت‌زمان کم بسیار حائز اهمیت بوده است این دستگاه در روش تولید کانتینیوس قرار دارد که تمام مراحل انجام آن اتوماتیک بوده که کاملاً دقیق و بدون هیچ خطای انسانی انجام می‌شود.

برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر دربارهٔ لیست قیمت ساندویچ پانل با مشاوران و کارشناسان ما در تونیکس پانل تماس بگیرید

2 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه تزریق فوم ساندویچ پانل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776