فیتر ساندویچ پانل

تونیکس پانل قصد دارد درباره‌ی فیتر ساندویچ پانل مطالبی را ارائه دهد؛ پس با ما همراه باشید.

فیتر ساندویچ پانل یکی از ابزارهای درزبندی و آب بندی بعد از نصب ساندویچ پانل بوده است؛ فیتر عمدتاً از جنس ورق گالوانیزه است تا در برابر زنگ زدن و اکسید شدن مقاوم تر باشد. فیترها با پیچ های مخصوص به ساندویچ پانل متصل می‌شوند و به این طریق مانع جدا شدن گام های ساندویچ پانل از یکدیگر می‌شوند. از فیتر بیشتر برای متصل کردن گام های ساندویچ پانل های سقفی و برای هم پوشانی گام پانل سقفی استفاده می‌شود تا عملکرد بهتری در سازه ها داشته باشند.

ساندویچ پانل سقفی چیست

پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل بوده که برای ساخت سقف سازه های پیش ساخته کاربرد بسیاری دارد ساندویچ پانل سقفی از گام های متعددی تشکیل شده است که کمک می‌کند آب باران به سمت آبرو هدایت شود و از این طریق به سمت پایین برود، این کار از گندیده شدن آب برروی سقف جلوگیری می‌کند و فیتر با متصل کردن گام های پانل سقفی از نشت کردن آب به درون ساندویچ پانل جلوگیری می‌کند و مانع خراب شدن فوم ساندویچ پانل می‌شود، به این طریق باعث افزایش طول عمر ساندویچ پانل شده است.

ساندویچ پانل سقفی دارای دو مدل بوده که عبارتند از:

  1. ساندویچ پانل سقفی 3 گام
  2. ساندویچ پانل سقفی 5 گام

از فیتر برای درزبندی و آب بندی هر دو مدل ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود.

درز بندی و آب بندی ساندویچ پانل

برای بهتر شدن عملکرد ساندویچ پانل فرایند درزبندی و آب بندی پانل ها را پس از نصب آنها آغاز می‌کنیم. درز بندی و آب بندی پانل با استفاده از ابزار هایی مانند: فیتر، اسپری پلی یورتان، ورق فلاشینگ، آبرو، چسب پلی یورتان، انجام می‌ شود، هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. هدف استفاده از این ابزارها و تجهیزات بالا بردن درصد مقاومت سازه و ایمن سازی بیشتر سازه در برابر عوامل طبیعی از جمله: باد، طوفان، بارندگی، سیل و زلزله  و… می‌باشد.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره با کارشناسان فروش ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776