دستگاه برش ساندویچ پانل

دستگاه برش ساندویچ پانل

تونیکس پانل در این مطلب می‎‌خواهد درباره دستگاه برش ساندویچ پانل توضیحاتی ارائه دهد؛ پس با ما همراه باشید.

همان گونه که می‌دانید ساندویچ پانل یکی از مصالح پیش‌ساخته است که برای ساخت سازه و ساختمان استفاده می‌شود. این مصالح در  کارخانه به سفارش مشتری به روش کانتینیوس و دیس کانتینیوس تولید می‌شود و به محل موردنظر فرستاده می‌شود و در آن جا نصب و راه‌اندازی می‌شود.

بعد از مراحل تولید پانل به روش کانتینیوز و دیس کانتینیوز پانل را باید به‌اندازهٔ مناسب و مورد سفارش مشتری برش داد این کار به دو صورت انجام می‌شود، که عبارتنداز:

  1. به‌صورت دستی
  2. با استفاده از دستگاه پانل بر

برش به صورت دستی

در برش به‌صورت دستی ابتدا با استفاده از متر طول و عرض پانل دیواری و یا ساندویچ پانل سقفی را دقیق اندازه‌گیری می‌کنیم و با استفاده از ارّه مخصوص پانل بری به برش دادن اندازه‌های موردنیاز می‌پردازیم.

برای برش این سازه‌ها ماشین‌آلات خاصی در کارخانه وجود دارد. این ماشین در واقع یک ارّه قطب‌نما یا یک اره دستی است که با سرعت 25 یا 52 دور در دقیقه کار می‌کند. این دستگاه بسیار دقیق و حساس است و کار با آن نیازمند رعایت اصول خاصی است.

دستگاه برش چوبی

 همان گونه که از نام این دستگاه مشخص است برای برش پانل چوبی استفاده می‌شود که این نوع پانل در ایران موجود نیست؛ ولی از این دستگاه برای برش دادن

انواع ساندویچ‌پانل استفاده می‌گردد. این دستگاه اتوماتیک بوده و دارای موتور پرقدرت است و بسیار دقیق بوده و می‌تواند پانل را مطابق با سایز درخواستی مشتری برش دهد.

مزایای استفاده از ارّه نواری

  1. صرفه‌جویی در هزینه
  2. جلوگیری از هدررفتن زمان
  3. برشی صاف، دقیق وبا سرعت
  4. ایجاد برش باریک

با استفاده از دستگاه پانل بر

 در این روش بعد از تولید پانل در کارخانه اندازه و ابعاد طول و عرض پانل را به دستگاه برش می‌دهیم و دستگاه به‌صورت خودکار به‌اندازه گیری پانل و برش دادن آن می‌پردازد برش با دستگاه بسیار دقیق و مویی است و پس از آن که پانل برش خورد به مرحله بسته‌بندی و تحویل می‌رود.

دیدگاه تونیکس پانل

برش ساندویچ پانل بسیار حساس و دقیق است؛ چون اگر این کار دقیق انجام نشود باعث می‌شود اندازه و ابعاد پانل با هم همخوانی نداشته باشد و لبه‌های پانل خراب شوند و توجه نکردن به این مرحله ظاهر سازه را خراب می‌کند و سبب می‌شود درز بندی و آب‌بندی پانل نیز به‌درستی انجام نشود. پس در خرید پانل به این نکته حتماً دقت کنید که برش پانل به چه صورت انجام می‌شود.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر و قیمت ساندویچ پانل با مشاوران ما در تونیکس پانل تماس بگیرید.

1 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه برش ساندویچ پانل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776