روشهای ساخت ساندویچ پانل

در طی 50 سال گذشته، ساندویچ پانل به عنوان یک روش ساخت و ساز به خصوص اقتصادی ظهور کرده است. مواد ترکیبی برای ساخت ساندویچ پانل، همیشه از دو ورق فولاد مبارکه اصفهان و یک لایه فوم عایق تحت لیسانس بایر آلمان تشکیل شده اند.

اصولاً دو فرآیند برای ساخت پنل ها وجود دارد:

فرآیند پیوسته کانتینیوس

تمام مواد استفاده شده با هم پردازش می شوند و پانل ساخته شده به پایان رسیده بدون توقف خط به طول دلخواه بریده می شود. این خط دارای سرعت متوسط حدود 14 متر در دقیقه در تولید پانل های ضخامت متوسط (40-50 میلی متر) با لایه های رویه فلزی است. با یک شیفت هشت ساعته در روز برای 220 روز در سال، تولید حدود 1180000 متر در سال با فرض بازده 80 درصد است.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از روش تولید ساندویچ پانل بروی دکمه زیر کلیک کنید

فرآیند ناپیوسته دیس کانتینیوس

مواد به طور جداگانه پردازش می شوند، یعنی ورق ها شکل می گیرند و به طول دلخواه بریده می شوند و سپس در یک پرس که در آن فوم تزریق می شود، به هم متصل می شوند.

علاوه بر این، این فرآیند دارای بهره وری پایین تری است که قابل مقایسه با فرآیند پیوسته ( کانتینیوز ) نیست.

امروزه برای محصولاتی با اشکالی استفاده می‌شود که فرآیند مداوم را نمی‌دهند یا زمانی که نرخ تولید مورد نیاز سرمایه‌ گذاری در یک خط پیوسته را توجیه نمی‌کند.

این خط با یک پرس دوبل 12 متری می تواند در همان شرایط با یک شیفت کاری در روز به تولید حدود 100000 متر در سال دست یابد.

در روش پانل های پلی یورتان (PUR -PIR) فوم با شروع از اجزای شیمیایی مورد نیاز ایجاد می شود که در دستگاه فومینگ دوز شده و مخلوط می شوند. مخلوط مایع به دست آمده به طور مساوی روی ورق فلزی پایینی توزیع می شود.

روکش های فلزی، فوم و هر گونه نوار یا واشر جانبی در تسمه دوبل یا پرس پیوسته فشرده می شوند. این دستگاه باید ورق های فلزی را در فاصله مورد نظر از هم جدا نگه دارد در حالی که فوم منبسط می شود.

بیایید به خط تولید پنل پیوسته بپردازیم

یک خط ممتد معمولی دارای سه بخش است:

قسمت پردازش لایه های خارجی

بخش اول با ورق زدایی‌ شروع می‌شود و با تمام تجهیزات شکل دادن به دو ورق به شکل دلخواه ادامه می‌یابد. این می تواند یک پانل برای دیوار یا سقف باشد. در یک مورد معمولی از یک ساندویچ پانل با دو سطح بیرونی ساخته شده از ورق فلز و یک لایه فوم پلی یورتان سفت و سخت ساخته شده، پانل های ساندویچ با لایه های انعطاف پذیر (آلومینیوم، ورق های فایبر گلاس، کاغذ آسفالت) به صورت رول شکل نمی گیرند. سپس هر دو سطح پانل های تمام شده کاملاً مسطح شده و دمای آنها در حد نیاز (معمولاً بین 40 تا 65 درجه سانتیگراد) از قبل گرم می شود و سپس مواد عایق تهیه می شود. دما مجدداً یک پارامتر حیاتی است، این بار برای واکنش چسب، یعنی برای چسبندگی خوب ورق داخلی به لایه‌های بیرونی.

بخش پردازش مواد عایق

در صورتی که ماده عایق پشم معدنی یا پلی استایرن منبسط شده باشد، آن را به صورت تشک هایی که قبل از قرار دادن به ضخامت مناسب بریده و به ضخامت صحیح در می آیند، وارد و به صورت تشک در داخل ورق ها چسبانده می شود.

بخش رسیدگی به پنل ها

این پانل با یک فیلم پلاستیکی برش، خنک‌کننده، انباشته و بسته‌بندی می‌شود. این آخرین عملیات می تواند به صورت خودکار یا دستی باشد. بسته به میزان اتوماسیون مورد نیاز مشتری برای خط تولید خود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776