متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل

متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یکی از مصالح مردن امروزی است که در صنعت ساختمان بسیار پرکاربرد شده است و مورداستفاده در ساخت سازه‌های پیش سازه و سوله قرار می‌گیرد. نصب ساندویچ پنل نیاز به تیمی مجرب و حرفه‌ای دارد تا به‌خوبی و درستی نصب شود. برای نصب ساندویچ پانل یکی سری ابزارها که متعلقات ساندویچ پانل است و برای اتصال پانل نیاز است استفاده می‌شود که در این مطلب به این متعلقات می‌پردازیم. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

متعلقات ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یکی نوع مصالح برای سازه‌های پیش‌ساخته است که نصب آن نیاز به تیمی مجرب و حرفه‌ای دارد که به‌درستی و دقت بالا نصب شود همچنین یک سر ابزار وجود دارد که به‌عنوان متعلقات ساندویچ پانل به‌حساب می‌آید و برای نصب و اتصالات پانل به کار برده می‌شود که در ادامه مهم‌ترین این ابزارها را برایتان توضیح می‌دهیم

فلاشینگ (نبشی)

فلاشینگ یا نبشی ابزاری است که باعث پوشاندن درزهای موجود میان پانل‌ها استفاده می‌شود و باعث می‌شود رطوبت و آب از طریق ساندویچ پانل به داخل سازه عبور نکند. همچنین فلاشینگ علاوه بر عایق‌بندی پانل برای پوشاندن لبه‌های تیز پانل نیز استفاده می‌شود و از ورود گردوغبار، رطوبت و آب به داخل ساختار پانل جلوگیری می‌کند.

آبرو یا گاتر

آبرو یا گاتر یک نوع ناودان است که کاربردی همانند فلاشینگ دارد. این نوع ابزار با قرارگیری بر روی سقف شیروانی باعث می‌شود تا آب باران و برف برو روی پشت‌بام بر روی آبرو جمع شود و سپس توسط لوله‌ای به بیرون از سازه هدایت شود و آب به داخل سازه نفوذ پیدا نکند. از آبرو یا گاتر تنها در نصب ساندویچ پانل‌ سقفی استفاده می‌شود و در پانل دیواری کاربردی ندارد.

اگر تمایل دارید که بیشتر در مورد آبرو یا گاتر اطلاعات بدست آورید می توانید به مطلب در وب‌سایت مراجعه فرمایید.

پروفیل

مهندسان برای نصب و اجرای ساندویچ پانل نیاز به زیرساز دارند. یکی از ابزارهایی که برای زیرسازی ساندویچ پانل استفاده می‌شود پروفیل ساندویچ پنل است. پروفیل ابزاری است که برای زیرسازی و استحکام سازه به کار برده می‌شود و برای نصب پانل همانند نوعی چهارچوب و قالبی محکم عمل می‌کند.

در ابتدا برای ساخت سازه و ساختمان خود زیرساز پروفیلی با کمک پیچ‌های مخصوص به یکدیگر متصل می‌کنیم تا زیرسازی مقاوم و مستحکم بسازیم. (جالب است بدانید که اتصالات پیچ پروفیل به‌صورت مخفی و نهان است که قابل دیدن نیست.) سپس با استفاده‌های پیچ‌های مخصوص آهن‌کشی زیرساز پانل را به پروفیل نصب می‌کنیم و سازه یا ساختمان ما ساخته می‌شود.

پروفیل‌ها انواعی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها که در ساخت‌و‌ساز و ساختمان‌‎‌سازی بسیار مورداستفاده قرار می‎گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پروفیل V شکل
  • پروفیل Z شکل
  • پروفیل H شکل
  • پروفیل Z شکل
انواع پروفیل

فیتر ساندویچ پانل

فیتر ساندویچ پانل نوعی ابزار برای درزبندی و آب‌بندی ساندویچ پانل است. برای اینکه فیترها در مقابل زنگ‌زدگی و اکسید شدن مقاوم باشند از ورق گالوانیزه برای ساخت آن‌ها ساخته می‌شود. فیترها وظیفه دارند مانع شدن گام‌های ساندویچ پانل شوند و برای این امر با کمک پیچ‌های مخصوص به ساندویچ پانل متصل می‌شوند. از فیتر برای تنها برای ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود و باعث می‌شود گام‌های ساندویچ پانل سقفی به یکدیگر به‌خوبی متصل شوند و از جداشدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیتر می توانید به مقاله در سایت مراجعه فرمایید.

پیچ‌های نصب ساندویچ پانل

یکی دیگر از ابزاری که در نصب ساندویچ پانل بسیار حائز اهمیت است پیچ‌های مخصوص نصب پانل است. برای اینکه ساندویچ پانل‌ها به‌خوبی به یکدیگر متصل شده و در سازه موردنظر نصب شوند از یکی سری پیچ‌های مخصوص استفاده می‌کنند که به این امر کمک می‌کند.

از نصب ساندویچ پانل از دو نوع پیچ سرمته واشردار و پیچ سرعدسی یا آلن استفاده می‌شود. این پیچ‌ها ساختاری شش‌ضلعی دارند و با بستن آن‌ها به پانل باعث می‌شود تا ساندویچ پانل‌ها به‌خوبی به یکدیگر متصل شوند و در سازه یا ساختمان نصب گردند.

یکی از موارد مهم در نصب ساندویچ پانل پیچ های نصب مخصوص آن می‌باشد شما می‌توانید با مراجعه به مطلب اطلاعات بیشتر در این زمینه کسب نمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا ابزار و متعلقات ساندویچ پانل که برای اتصالات و نصب آن به سازه و ساختمان استفاده می‌شود را نام ببریم و در مورد هرکدام توضیحی مختصر و مفید ارائه دهیم. برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل و آشنایی بیشتر با پانل می‌توانید به وب‌سایت تونیکس پانل مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776