کانکس امدادی

کانکس امدادی

کانکس‌ها دارای انواع  مختلفی هستند از جمله انواع این کانکس‌ها می‌توان به:

اشاره کرد.ما در این مقاله قصد داریم درباره کانکس امدادی توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم پس با مجموعه مرکز پانل همراه باشید.

کانکس امدادی چیست؟

کانکس امدادی همان‌طور که از نامش پیداست برای امداد رسانی در فواصل شهری و بین شهری در جاده‌ها و بزرگراه‌ها برای افراد آسیب دیده و یا افرادی که به امداد پزشکی نیاز دارند کاربردی است.

این کانکس کاربردهای متنوعی به عنوان عابر بانک، امداد خودرو، مشاوره شهری، نماز خانه و یا حتی ایستگاه‌های اهدای خون در مسیرهای شهری و جاده‌ای دارند.

کانکس امدادی در مواقع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله کارایی امدادی بسیار گسترده و می‌تواند سرپناهی موقت برای افرادی که در این حوادث دچار آسیب شده‌اند، مناسب باشد.

این کانکس به 2 شکل تولید می‌شوند و بسته به نوع کاربری آن به شکل‌های ثابت و چرخ دار قابل تولید و عرضه هستند. تجهیزاتی که می‌توانند در این کانکس تعبیه گردند بهتر است یک چشمه سرویس بهداشتی، منبع آب آشامیدنی، اتاقی جهت استراحت تکنسین‌ها و اتاقی برای قرار دادن تجهیزات پزشکی و وسایل باشد.

به طور کلی ساختار کانکس از ساندویچ پانل است و پانل مورد استفاده در این نوع کانکس از نوع پانل دیواری و با ضخامت استاندارد 3 تا 20 سانت می‌باشد.

انواع کانکس امدادی

همان‌طور که در قبل گفتیم کانکس امدادی به دو شکل ثابت و چرخ‌دار تولید و ساخته می‌شوند.

کانکس امدادی چرخ‌دار کاربرد زیادی در مناطق و فواصل بین جاده برای امداد رسانی دارد و به راحتی قابلیت جا به جایی دارند؛ همچنین کانکس امدادی ثابت نیز در مناطق بین جاده‌ای و در مناطق شهری هم کاربردی هستند و توسط جرثقیل حمل و نقل می‌شوند.

این کانکس‌ به دلیل سرعت بالا در نصب و احداث باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهند شد؛ وزن این کانکس به طور متوسط حدود 700 کیلو گرم و با پوشش پانلی هستند.

کانکس امدادی باید با توجه به نوع کاربری آن تولید و طراحی شوند به طور مثال اگر برای امداد رسانی در ایام نوروز در مسیرهای بین شهری است بهتر است کانکس از نوع چرخ‌دار و اگر برای استراحت و شیفت مورد استفاده قرار می‌گیرد بهتر است از نوع ثابت باشد و همچنین برای کاربری پزشکی باید مانند یک بیمارستان کوچک عمل کند.

مزایای کانکس امدادی

کانکس امدادی با توجه به ساختار پانلی که در آن از ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود دارای مزایای زیاد و کاربردی ای هستند که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد

 1. مقاوم در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان
 2. صرفه جویی در زمان و هزینه برای احداث
 3. مقاوم در برابر بروت و حرارت
 4. سیستم روشنایی داخل کانکس
 5. سیستم گرمایی و سرمایشی
 6. قابلیت حمل و نقل آسان
 7. جعبه کمک‌های اولیه
 8. کپسول اطفای حریق
 9. لوله کشی فاضلاب
 10. خاصیت ضد زنگ
 11. دارای مخزن آب
 12. سرویس بهداشتی

کاربرد کانکس امدادی

 1. عابر بانک
 2. نمازخانه
 3. ایستگاه اهدای خون
 4. اورژانس بین راهی
 5. امداد پزشکی و اورژانسی
 6. کیوسک مشاوره
 7. اسکان موقت
 8. ارائه خدمات درمانی
 9. ارائه مشاوره پزشکی

برسی کلی کانکس امدادی

این نوع از کانکس بر حسب قسمت‌های مختلف که قرار است در آن طراحی و ساخته شوند؛ در ابعاد و اندازه‌های مختلفی قابل سفارش هستند و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

این سازه در زمان بلایای طبیعی می‌تواند سرپناه مناسبی برای اسکان موقت حادثه دیدگان به شمار آید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ساختار پانلی و قیمت ساندویچ پانل این سازه به صفحه اصلی وب‌سایت مرکز پانل مراجعه کرده و یا با کارشناسان و مشاوران واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776