مقایسه ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ

در این مطلب از سایت قصد داریم تا به مقایسه ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ بپردازیم اما ابتدا به سراغ توضیح مختصر هر کدام از این ساندویچ پانل ها برویم تا با آن ها آشنایی اولیه را داشته باشید. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

ساندویچ پانل پلی یورتان

پلی یورتان ها از طریق واکنش بین پلی ال با دی ایزوسیانات تولید می شوند که در نهایت ترکیب این دو ماده عایق بسیار قوی را به وجود می آورد.ساندویچ پانل های پلی یورتان از دو ورق فلزی از جنس آلوزینک یا گالوانیزه ساخته می شوند.

در تولید ساندویچ پانل های پلی یورتان فوم به صورت یکسان در تمام نقاط پانل از جمله برجستگی های نر و مادگی و شیار ها  تزریق می شود که این امر موجب بالا رفتن مقاومت حرارتی این نوع پانل می شود.

شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با این پانل به صفحه در سایت مراجعه فرمایید.

ساندویچ پانل پشم سنگ


یکی از انواع ساندویچ پانل به نام پشم سنگ می‌باشد ، درواقع در این مدل از ساندویچ پنل شما از عایق پشم سنگ برای ایزوله کردن آن استفاده خواهید کرد.

ساندویچ پانل پشم سنگ در برابر رطوب ، برودت هوا (گرما و وسرما) مقاومت بالایی دارد و درصنعت پانل ها به همین ویژگی ها معروف است.

طراحی ساندویچ پانل پشم سنگ مانند دیگر ساندویچ پانل ها است ، از دولایه ورق برای حفاظ و یک لایه هسته پشم سنگ عایق دارد.

ورق های به کار رفته در تولید پانل دیواری و سقفی پشم سنگ می‌تواند داری جنس آلوزینک و یا آلومینیوم باشد که قابل سفارش است.

در ساخت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی هم از این عایق استفاده می‌شود.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتر در مورد این پانل کسب کنید به مقاله در سایت ما مراجعه فرمایید.

مقایسه ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ

ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ هر دو از پرکاربردترین فوم های به کار رفته در ساندویچ پانل می باشند که در سازه های فراوانی به کار می روند ولی این دو پانل تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به این تفاوت ها می پردازیم.

مقاومت در برابر آتش

در این بخش شاهد برتری قاطع ساندویچ پانل پشم سنگ هستیم، چرا که در ساخت آن از متریال نسوز استفاده شده است. اما در طرف دیگر ساندویچ پانل پلی یورتان به سبب استفاده از مواد معمولی مقاومت چندانی در برابر آتش ندارد.

میزان عایق بودن در برابر گرما

فوم هایی که برای ساندویچ پانل ها استفاده می شود از نظر عایق بودن اهمیت زیادی دارند.پلی یورتان یکی از انواع فوم هایی است که در برابر گرما واکنش بسیار خوبی از خود نشان می دهند.این در حالی است که ساندویچ پانل پشم سنگ فاقد چنین ویژگی هستند.

ضد آب بودن

پلی یورتان به دلیل ماهیت ترکیباتی که در تهیه آن به کار رفته است کاملاً ضد آب است. به این ترتیب ساندویچ پانل پلی یورتان از نفوذ رطوبت ناشی باران و برف به درون سازه کاملا جلوگیری می کند.

در صورتی که ساندویچ پانل پشم سنگ فاقد خصوصیات ضد آب بودن است و ساخت سازه با این نوع ساندویچ پانل باعث می شود تا پس از مدتی دچار پوسیدگی و خوردگی شود.

چگالی

آخرین تفاوت میان این دو سازه را می‌توان تفاوت چگالی دانست. در این تست شاهد چگالی بیشتر پشم سنگ با اندازه‌ی در حدود ۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب به نسبت ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب پلی یورتان هستیم که استفاده از هر کدام از این پانل‌ها بسته به نوع کاربری شما دارد.

جذب صدا

یکی از ویژگی‌های بارز ساندویچ پانل پشم سنگ جذب صدا در طیف بسیار بالا و گسترده است. این عایق از عایق پلی یورتان در درجه بالاتری به‌عنوان عایق صدا می‌باشد.

نصب و جابه‌جایی

در آخر بایستی بگویم که ساندویچ پانل های پشم سنگ سنگین تر از پانل های پلی یورتان هستند و به همین دلیل نصب و جابجایی پانل های پشم سنگ سخت تر است.

جمع بندی

ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ هر دو دارای عایقی خوب می باشد و کاربرد زیادی در صنعت ساخت و ساز دارند و این ساندویچ پانل ها با توجه به تفاوت هایشان براساس نوع کاربرد مشتری و شرایط محیطی که قرار است در آن نصب شود به آن‌ها ارائه می شوند.

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ را به مطر مختصر و مفید توضیح دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

ساندویچ پانل پلی یورتان چگونه به وجود می‌آید؟

پلی یورتان ها از طریق واکنش بین پلی ال با دی ایزوسیانات تولید می شوند که در نهایت ترکیب این دو ماده عایق بسیار قوی را به وجود می آورد.

از نظر مقاومت در برابر آتش ساندویچ پانل پلی یورتان مقاوم تر است یا ساندویچ پانل پشم سنگ؟

ساندویچ پانل پشم سنگ چرا که در ساخت آن از متریال نسوز استفاده شده است. اما در طرف دیگر ساندویچ پانل پلی یورتان به سبب استفاده از مواد معمولی مقاومت چندانی در برابر آتش ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776