تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن

در این مطلب از سایت قصد داریم تا برای شما عزیزان تفاوت میان دو ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن را ذکر کنیم اما ابتدا به سراغ توضیحی کوتاه در مورد هر کدام از این ساندویچ پانل ها برویم. با تیم پانل تونیکس همراه باشید.

ساندویچ پانل پلی یورتان

پلی یورتان ها از طریق واکنش بین پلی ال با دی ایزوسیانات تولید می شوند که در نهایت ترکیب این دو ماده عایق بسیار قوی را به وجود می آورد.ساندویچ پانل پلی یورتان از دو ورق فلزی از جنس آلوزینک یا گالوانیزه ساخته می شوند.

در تولید ساندویچ پانل های پلی یورتان فوم به صورت یکسان در تمام نقاط پانل از جمله برجستگی های نر و مادگی و شیار ها  تزریق می شود که این امر موجب بالا رفتن مقاومت حرارتی این نوع پانل می شود.

برای اینکه بیشتر با پانل پلی یورتان و ویژگی ها و کاربرد های آن آشنا شوید شما عزیزان می توان به صفحه در سایت مراجعه فرمایید.

ساندویچ پانل پلی استایرن

پلی استایرن نوعی پلیمر مصنوعی است که از مونومر استایرن ساخته شده و به دلیل داشتن دانسیته کمتر به عنوان یک عایق صوتی وبرودتی خوب در انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. اما این نوع ساندویچ پانل ها در برابر پانل های پلی یورتان عایق خوبی برای حرارت و گرما به حساب نمی آیند.

ساندویچ پانل های پلی استایرن بر حسب کاربرد به سه دسته معمولی، مقاوم، انبساطی تقسیم می شوند که نوع سوم آن یعنی پلی استایرن انبساطی به دلیل برخورداری از ویژگی عایق صوتی در ساخت ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار میگیرد.

شما عزیزان می توانید برای آشنایی بایشر با این پانل و شناخت ویژگی ها و کاربرد های آن به مقاله در سایت ما مراجعه کنید.

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن

با اینکه عایق هر دو پانل از جنس پلیمر می باشد و کاربرد وسیعی در همه جا دارند ولی تفاوت هایی با یکدیگر دارند که مهم ترین این تفاوت‌ها را در زیر برایتان ذکر خواهیم کرد:

  • ساندویچ پانل پلی استایرن هزینه کمتری نسب به فوم پلی یورتان دارند و به دلیل وزن پایینش جابه‌جایی و نصب آن نیز نصب به پلی یورتان راحت تر می باشد.
  • فوم پلی یورتان برخلاف فوم پلی استایرن عایق خوبی در برابر حرارت، صوت و همینطور رطوبت می باشد در صورتی که پلی استایرن در برابر حرات و صوت عایق خوبی به حساب نمی آید.
  • ساندویچ پانل پلی استایرن دوست‌دار محیط زیست می باشد زیرا این پانل قابلیت بازیافت دارد و می‌توان دوباره از آن استفاده کرد.
  • ساندویچ پانل پلی یورتان نسبت به پلی استایرن مقاومت بالاتری در برابر ضربه و نفوذ باکتری از خود نشان داده است.
  • ساندویچ پانل پلی استایرن نسبت به پلی یورتان ساختار ضعیف تری دارد و مقاومت کمتری نیز در برابر آتش و حریق از خود نشان می دهد در صورتی که پلی یورتان تا دمای 70 الی 80 درجه سانتیگراد در برابر آتش مقاوم بوده و واکنشی نشان نمی‌دهد. (پانل پلی استایرن تنها در صورتی که با ضخامت بالاتری ساخته شود در برابر حرارت آتش مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.)

جمع بندی

ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی یورتان هر دو دارای عایقی خوب می باشد و کاربرد زیادی در صنعت ساخت و ساز دارند و این ساندویچ پانل ها با توجه به تفاوت هایشان براساس نوع کاربرد مشتری به آن‌ها ارائه می شوند.

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن را به طور مختصر و مفید توضیح دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

یکی از مهم ترین مزیت های ساندویچ پانل پلی استایرن نسبت به ساندویچ پانل پلی یورتان چیست؟

ساندویچ پانل پلی استایرن هزینه کمتری نسبت به فوم پلی یورتان دارند و به دلیل وزن پایینش جابه‌جایی و نصب آن نیز نصب به پلی یورتان راحت تر می باشد.

کدام یک از انواع ساندویچ پانل پلی استایرن به دلیل اینکه عایق صدای خوبی می باشد در ساخت پلی استایرن استفاده می‌شود؟

ساندویچ پانل پلی استایرن انسباطی به دلیل برخورداری از ویژگی عایق صوتی در ساخت ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776