Polyurethane sandwich panel

ساندویچ پانل پلی یورتان

اگر می خواهید درباره ساندویچ پانل پلی یورتان بیشتر بدانید، ما در این مطلب شما را با نحوه تولید و مواد تشکیل دهنده پلی یورتان ها آشنا می کنیم و این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهیم که عایق پلی یورتان چه  ویژگی ها و مزایایی دارد. بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ساندویچ

نحوه تولید ساندویچ پانل پلی یورتان

پلی یورتان ها از طریق واکنش بین پلی ال با دی ایزوسیانات تولید می شوند که در نهایت ترکیب این دو ماده عایق بسیار قوی را به وجود می آورد.ساندویچ پانل های پلی یورتان از دو ورق فلزی از جنس آلوزینک یا گالوانیزه ساخته می شوند. در تولید ساندویچ پانل های پلی یورتان فوم به صورت یکسان در تمام نقاط پانل از جمله برجستگی های نر و مادگی و شیار ها  تزریق می شود که این امر موجب بالا رفتن مقاومت حرارتی این نوع پانل می شود.

ساندویچ پانل پلی یورتان بسته به گرید آتش سوزی در دو نوع  کند سوز یا (B2) و نسوز یا (B1) تولید می شوند که هر دو نوع آن جزء قوی ترین فوم عایق موجود در بازار شناخته شده اند.

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان با سایر ساندویچ پانل ها چیست؟

در ادامه این مطلب تفاوت بین ساندویچ پانل پلی یورتان با سایر پانل ها را بررسی خواهیم کرد تا با قابلیت های این نوع پانل بیشتر آشنا شوید.

در واقع فوم به کار رفته در ساندویچ پانل های پلی یورتان وارداتی بوده به همین دلیل قیمت آن ها نسبت به سایر ساندویچ پانل ها بالاتر است. اما از لحاظ ساختاری پلی یورتان ها بسیار قوی عمل کرده و عایق حرارتی و برودتی مناسبی به شمار می روند به همین دلیل از این نوع ساندویچ پانل ها بیشتر در محل هایی با دمای بسیار بالا استفاده می شود.

همچنین ساندویچ پانل پلی یورتان در مقایسه با سایر پانل ها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و در برابر شکنندگی مقاوت زیادی از خود نشان می دهند.

پانل

مزایای ساندویچ پانل پلی یورتان

برای تصمیم گیری بهتر و انتخاب راحت تر در ارتباط با این نوع سازه ها به چند مورد از ویژگی های پانل پلی پورتان اشاره خواهیم کرد:

1.دوام و طول عمر بالا

2.قیمت مناسب نسبت به مقاومت بالا

3.خاصیت آنتی باکتریال در برابر رشد میکروب

4.خاصیت ضد حریق

5.مقاومت در برابر نفوذ رطوبت

6.وزن سبک

7.قابلیت انعطاف پذیری بالا

برای کسب اطلاع از قیمت و یا مشاوره ی خرید میتوانید با مشاورین شرکت تونیکس پانل در تماس باشید.

ساندویچ پانل پلی یورتان در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

ساندویچ پلی یورتان در جاهایی که حرارت و برودت برایمان مهم باشد و میخواهیم آتش نگیرد و ضد آتش و حرارت باشد از آن استفاده می شود زیرا عایقی بسیار مقاوم در برابر حرارت می باشد.

ساندویچ پانل پلی یورتان چند نوع دارد؟
این ساندویچ پانل بسته به گرید آتش سوزی در دو نوع  کند سوز یا (B2) و نسوز یا (B1) تولید می شوند که هر دو نوع آن جزء قوی ترین فوم عایق موجود در بازار شناخته شده اند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ساندویچ پانل پلی یورتان»

    1. پلی یورتان ها از طریق واکنش بین پلی ال با دی ایزوسیانات تولید می شوند که در نهایت ترکیب این دو ماده عایق بسیار قوی را به وجود می آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خرید

021-26421776