Polystyrene sandwich panel

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل های پلی استایرن چگونه تولید می شوند و چه کاربردی دارند؟

با مطالعه این مطلب به این موضوع پی میبریم که ساندویچ پانل های پلی استایرن در ساخت انبار ها و سوله های صنعتی چه نقشی را ایفا می کنند و چه میزان حائز اهمیت هستند.
پلی استایرن نوعی پلیمر مصنوعی است که از مونومر استایرن ساخته شده و به دلیل داشتن دانسیته کمتر به عنوان یک عایق صوتی وبرودتی خوب در انواع ساندویچ پانل های دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. اما این نوع ساندویچ پانل ها در برابر پانل های پلی یورتان عایق خوبی برای حرارت و گرما به حساب نمی آیند.

ساندویچ پانل های پلی استایرن بر حسب کاربرد به سه دسته تقسیم می شوند:
1.معمولی
2.مقاوم
3.انبساطی
که نوع سوم آن یعنی پلی استایرن انبساطی به دلیل برخورداری از ویژگی عایق صوتی در ساخت ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار میگیرد.

ساندویچ پانل پلی استایرن سقفی و دیواری

پلی استایرن سقفی: پانل های پلی استایرن به دلیل مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت گزینه ی مناسبی برای پوشش سقف سوله ها و انبار های بزرگ محسوب می شوند.این نوع پانل ها را می توان در ابعاد و ضخامت های متفاوتی سفارش داد همچنین به دلیل وزن سبکی که دارند به راحتی قابل نصب و جا به جایی می باشند.

پلی استایرن دیواری:ساندویج پانل پلی استایرن دیواری به دلیل برخورداری از عایق صوتی بالا کاربرد زیادی در پوشش دهی دیوار های ساختمان ها دارد همچنین این نوع پانل با ضخامت بالا میتواند تا حدودی به عنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای ساندویچ پانل پلی استایرن

همانظور که گفته شد پانل های پلی استایرن علاوه بر کاربرد زیادی که دارند از ویژگی های فراوانی نیز برخوردار هستند که در این بخش به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم :

1.وزن کمتر نسبت به سایر پانل ها
2.قیمت پایین و مقرون به صرفه
3.امکان تولید در اشکال و ابعاد متفاوت
4.سهولت در نصب و جا به جایی
5.عایق در برابر صوت و رطوبت

جمع بندی

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پلی یورتان، فوم XPS، پشم شیشه و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی وجود دارد.

در این مقاله سعی کردیم برایی شما عزیزان مطلبی مختصر و مفید در مورد ساندویچ پانل پلی استایرن تهیه کنیم. شما می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران پانل تونیکس تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن و سایر ساندویچ پانل ها می توانید به صفحه در سایت مراجعه فرمایید و یا با مشاوران تونیکس پانل تماس حاصل فرمایید

ساندویچ پانل پلی استایرن در کجاها کاربرد دارد؟

ساندویچ پانل پلی استایرن به دلیل اینکه یک عایق صوتی و برودتی خوب است در ساخت انبار ها و سوله های صنعتی کاربرد زیادی دارد اما این ساندویچ پانل عایق خوبی در برابر حرارت و گرما نمی باشد.

ساندویچ پانل پلی استایرن به چند دسته تقسیم می شود و کدام یک از آن ها در ساندویچ پانل کاربرد دارد؟

این ساندویچ پانل به سه دسته معمولی، مقاوم و انبساطی تقسیم می شود که پلی استایرن انبساطی به دلیل برخورداری از ویژگی عایق صوتی در ساخت ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می گیرد.

2 دیدگاه دربارهٔ «ساندویچ پانل پلی استایرن»

    1. به دلیل برخورداری از عایق صوتی بالا کاربرد زیادی در پوشش دهی دیوار های ساختمان ها دارد و همینطور با ضخامت بالای خود میتواند تا حدودی به عنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خرید

021-26421776