foam-polystayren

فوم پلی استایرن

درباره فوم های پلی استایرن چه می دانید ؟

ممکن است بار ها اسم فوم های پلی استایرن یا همان فوم یونولیتی به گوشتان خورده باشد اما درباره مواد تشکیل دهنده ، نحوه تولید و کاربرد آن ها چه می دانید.ما در این مقاله توضیحات و اطلاعات کامل و دقیق درباره فوم های پلی استایرن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فوم

 

 

فوم پلی استایرن (یونولیتی)چیست؟

برای تولید فوم پلی استایرن که نوعی پلیمر مصنوعی محسوب می شود از یک ماده پتروشیمی به نام مونومر استایرن استفاده می کنند.مونومر استایرن ماده ای بی رنگ و بی بو با وزن بسیار سبک می باشد.به همین جهت برای کاهش وزن نهایی ساختمان های در حال ساخت از فوم های پلی استایرن به عنوان عایق استفاده می کنند.این فوم ها علاوه بر وزن بسیار سبک و استحکام بالایی که دارند در برابر زلزله نیز کاملاً ایمن هستند.

فوم های یونولیتی یا همان پلی استایرن ها قابلیت جذب بالایی دارند وعایق خوبی در برابر رطوبت به شمار می روند.به همین دلیل برای ساخت نمای ساختمان ها و سوله  بسیار پر کاربرد هستند.همچنین در تولید ساندویچ پانل نیز از این فوم به عنوان عایق استفاده می شود.
اما این فوم ها یک عیب هم دارند آن هم این است که پلی استایرن در مقابل حرارت زیاد دوام نمی آورد و تغییر شکل می دهد در واقع این فوم ها در زمان آتش سوزی حرارت بالای محیط را جذب کرده و انتقال می دهند که همین امر موجب شده فوم های پلی استایرن از لحاظ عایق سازی حرارتی ضعیف عمل کنند .

ویژگی و مزایای فوم های پلی استایرن

1.پلی استایرن از ورود قارچ ها و میکروب ها جلوگیری می کند
2. در برابر رطوبت و جذب آب کاملا عایق هستند
3. این نوع فوم ها قابل بازیافت و بازگردانی می باشند
4.وزن آن ها بسیار سبک بوده و به آسانی قابل حمل و نقل می باشند
5. پلی استایرن ها نقش باروری ندارند و ضد زلزله هستند
6.بهره مندی از قابلیت ضد ضربه

انواع فوم پلی استایرن

پلی استایرن ها با اشکال و انواع مختلفی در بازار موجود می باشند.در این قسمت انواع فوم های پلی استایرن را به شما معرفی می کنیم
• پلی استایرن معمولی(GPPS)
• پلی استایرن مقاوم(HIPS)
• پلی استایرن انبساطی(EPS)
• پلی استایرن اکسترود شده(XPS)

فوم

جمع بندی

ساندویچ پانل یک از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، گالوانیزه، آلومینیوم و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پلی یورتان، فوم XPS، پشم شیشه و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی وجود دارد.

در این مقاله سعی کردیم برایی شما عزیزان مطلبی مختصر و مفید در مورد فوم پلی استایرن تهیه کنیم در مطالب بعدی درباره انواع فوم های پلی استایرن نام برده به تفکیک با شما صحبت خواهیم کرد.. شما می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل با مشاوران پانل تونیکس تماس بگیرید و اطلاعات کاملی دریافت نمایید

فوم پلی استایرن چگونه تولید می شود؟

برای تولید فوم پلی استایرن که نوعی پلیمر مصنوعی محسوب می‌شود از یک ماده پتروشیمی به نام مونومر استایرن استفاده می کنند که مونومر استایرن ماده‌ای بی رنگ و بی بو با وزن بسیار سبک می باشد.

چند نوع فوم پلی استایرن داریم؟

فوم پلی استایرن در 4 نوع معمولی، مقاوم، انبساطی و اکسترود شده در بازار موجود می‌باشد.

آیا فوم پلی استایرن را می‌توان به صورت جداگانه تهیه کرد؟
برخی از شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل، فوم پلی استایرن را به صورت تکی و مستقل نیز عرضه می‌کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «فوم پلی استایرن»

    1. برای تولید فوم پلی استایرن که نوعی پلیمر مصنوعی محسوب می شود از یک ماده پتروشیمی به نام مونومر استایرن استفاده می کنند.مونومر استایرن ماده ای بی رنگ و بی بو با وزن بسیار سبک می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776