روش های تشخیص ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت

روش های تشخیص ساندویچ پانل با کیفیت از بی کیفیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی یکی از صنعت‌هایی که در جهان دگرگون شده است صنعت ساختمان و ساختمان‌سازی است. امروزه دیگر از مصالح سنتی مانند سیمان و بتن برای ساخت‌وساز سازه استفاده نمی‌شود و مصالح مدرن و جدید که به‌تازگی وارد بازار شده‌اند جایگزین مصالح سنتی شده‌‌اند. یکی از این مصالح ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل یک مصالح مدرن و جدید است که در صنعت ساختمان و ساخت‌وساز بسیار رونق یافته است و مورداستفاده قرار می‌گیرد به همین دلیل کیفیت پانل برای مهندسان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ زیرا استفاده از پانل‌های بی‌کیفیت باعث می‌شود به سازه خود آسیب وارد کنیم به همین دلیل باید از ساندویچ پانل‌های باکیفیت برای ساخت سازه خود استفاده کنیم.

در این مطلب قصد داریم تا چند مورد از مهم‌ترین راه‌های تشخیص ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت را برایتان توضیح دهیم تا به‌راحتی بتوانید تفاوت میان آن‌ها را تشخیص دهید. با تیم تونیکس پانل همراه باشید.

روش‌های تشخیص ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت

همان‌طور که گفتیم انتخاب ساندویچ پانل باکیفیت برای ساخت سازه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مشتری باید تفاوت میان یک پانل باکیفیت و یک پانل بی‌کیفیت را تا حدودی تشخیص دهد در ادامه مهم‌ترین موارد در تشخیص ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت را برایتان توضیح خواهیم داد.

1-ورق مورداستفاده در ساندویچ پانل

یکی از راه‌های تشخیص یک پانل باکیفیت نوع ورق به‌کاررفته در ساختار ساندویچ پانل است. ورق‌ها ساختار بیرونی ساندویچ پانل را تشکیل می‌دهند به همین دلیل باید از مقاومت بسیار خوبی برخوردار باید تا به فوم میان پانل آسیب وارد نشود.

در ساختار ساندویچ از سه نوع ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک و ورق آلومینیوم استفاده می‌شود که تقاضا مشتریان برای ورق آلوزینک بیشتر است؛ زیرا که از مقاومت بیشتر در ماقبل خوردگی و پوسیدگی برخوردار است و باعث افزایش طول عمر سازه می‌شود.

2-فوم به‌کاررفته در ساندویچ پانل

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لایه‌های ساندویچ پانل فوم عایق پانل است که می‌تواند یکی دیگر از راه‌های تشخیص ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت است. برای ساخت ساندویچ پانل از 4 نوع فوم پلی‌یورتان، فوم پلی‌استایرن، فوم xps و فوم پشم سنگ استفاده می‌شود که بهترین فوم مورداستفاده در پانل فوم ساندویچ پانل پلی‌یورتان است.

دلیل اینکه فوم ساندویچ پانل پلی‌یورتان بهترین فوم برای ساخت ساندویچ پانل است داشتن مزایایی مانند انعطاف‌پذیری بالا، وزن سبک، مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی، ضریب انتقال حرارتی و همچنین تغییرات ناگهانی دمایی است و کاربرد بسیاری زیادی در ساختار ساندویچ پانل و صنعت ساختمان‌سازی دارد.

3- خاصیت عایق بودن

از دیگر از مواردی که در تشخیص یک ساندویچ پانل باکیفیت بسیار تأثیر دارد عایق بودن آن است. فوم پلی‌یورتان در میان فوم‌هایی که برای پانل ساخته می‌شود از استاندارهای خاص برای ساخت آن استفاده می‌شود که باعث می‌شود مقاومت فوم پلی‌یورتان در برابر گرما و سرما تا دی زیادی افزایش یابد.

همچنین فوم پلی‌یورتان عایق بسیار مناسبی در برابر صدا است و برای سالن‌های ورزشی یا سالن‌های موسیقی برای اینکه صدا به بیرون ورود نکند و از آن جلوگیری کند مورداستفاده قرار می‌گیرد.

4- تست و آزمایش قطعات

تست و آزمایش قطعات ساندویچ پانل یکی دیگر از موارد مهم برای تشخیص و شناخت ساندویچ پانل باکیفیت از بی‌کیفیت است. از آزمایش‌ها و تست‌های مهمی که بر روی ساندویچ پانل انجام می‌شود می‌توان به طول تست نور، ظرفیت پشتیبانی، تست نور جایگزین، تست خستگی و آزمون دسترسی اشاره کرد. همچنین در هنگام خرید به نام شرکت تولیدکننده پانل دقت کنید و برگه استاندارد را نیز از فروشنده دریافت نمایید.

تست و آزمایشات ساندویج پانل

از دیگر عواملی که در کیفیت ساندویچ پانل تأثیر بسیار زیادی دارند می‌توان به استحکام کششی عرضی، خواص مکانیکی، تست سیستم چفت‌وبست و تعیین مقاومت فشاری اشاره کرد.

در این مقاله مهم‌ترین مواردی که هر کس می‌تواند ساندویچ پانل باکیفیت را از ساندویچ پانل بی‌کیفیت تشخیص دهد ذکر کردیم و با مطالعه این مطلب می‌توانید تا حداکثر امکان از انتخاب ساندویچ پانل بی‌کیفیت دوری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و آشنایی بیشتر با انواع پانل می‌توانید به وب‌سایت تونیکس پانل مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «روش های تشخیص ساندویچ پانل با کیفیت از بی کیفیت»

  1. مرتضی خیر آبادی

    من از تونیکس پانل برای سازه سوله ساندویچ پانل سفارش دادم بسیار باکیفیت بود ممنون از تیم تونیکس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776