ساندویچ پانل کانتینیوس و دیس کانتینیوس

گروه تونیکس پانل در این مطلب می‌خواهد با شما کاربران درباره نحوه ی تولید ساندویچ پانل ها مطالبی به اشتراک بگذارد، پس با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل دارای ساختار خاصی هستند که این ساختار، یک طراحی لایه ای دارد یعنی ساندویچ پانل از چند لایه مختلف تشکیل شده اند که برای تولید ساندویچ پانل از تکنیک های روش های خاصی استفاده می‌کنیم. برای تولید این محصولات ما دو روش مخصوص داریم که  این دو روش عبارتند از:

 • روش کانتینیوز یا پیوسته
 • روش دیس کانتینیوز یا گسسته

ساندویچ پانل ها با دو روش که در بالا نام بردیم تولید می‌شوند که در ادامه تونیکس پانل توضیحات کامل تری به شما کاربران گرامی ارائه می‌دهد

روش کانتینیوس چگونه است

تولید پانل به روش کانتینیوس کاملاً اتومات و مکانیزه بوده و در خط تولید کارخانه هیچ نیروی انسانی برای تولید پانل به این روش نقشی ایفا نمی‌کنند.

 در این مدل خط تولید پنل ساندویچی در آغاز کار مواد اولیه و مصالح مورد نیاز تولید پانل را به دستگاه ها می‌دهیم و دستگاه های تولید پانل به صورت خودکار و اتومات شروع به کار می‌کنند و در آخر محصول نهایی را به ما تحویل می‌دهند.

مواد اولیه مانند رول ورق های فولادی مانند : ورق آلومینیوم، ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه و انواع فوم مانند: فوم پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم xps و… را برای تولید پانل به دستگاه ها داده می‌شود. که در ایران فقط روش کانتینیوس برای فوم پلی یورتان، پلی استایرن و فوم xps بکار می‌رود.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره ی ساندویچ پانل ها و انواع آن می‌توانید به سابت تونیکس پانل مراجعه کنید، لطفاً بروی کلمه زیر کلیک کنید.

ساندویچ پانل

قسمت های مختلف دستگاه های کانتینیوس

دستگاه های کانتینیوز مانند تمام دستگاه های اتومات دیگر دارای بخش های مختلفی است که هر قسمت کار مخصوص خود را انجام می‌دهند ولی درآخر تمام این بخش ها به تولید محصول نهایی کمک می‌کنند.

بخش ها و قسمت های مختلف دستگاه کانتینیوس عبارتند از:

بخش رول فرمینگ

این دستگاه برای تولید ساندویچ پانل سقفی و یا ساندویچ پانل دیواری، دارای دو طبقه است که هرطبقه برای خود وظیفه ی خاصی دارد، مثلاً طبقه بالایی دستگاه وظیفه دارد تا لایه بیرونی ساندویچ پانل ها را تولید می‌کند.

طبقه پایین نیز وظیفه فرم دهی به لایه ی درونی پنل را دارد

 • بخش تزریق

 این بخش فقط برای تولید فوم پلی یورتان است که دراین بخش مواد اصلی فوم پلی یورتان با یکدیگر ترکیب می‌شوند واین مواد به صورت مایع به بخش تزریق منتقل می‌شود. در سایر فوم ها این مرحله حذف شده و فوم عایق به صورت آماده در بین دولایه بیرونی و درونی قرار میگیرد و با چسب های مخصوص به ورق ها می‌چسبد.

 • بخش پرس یا دبل بلت

در این بخش از قالب هایی که از جنس ورق فایبرگلاس تشکیل شده که ضخامت پنل های ساندویچی را اندازه گیری می‌کند.

 • بخش برش یا کات

این بخش ساندویچ پانل ها را با در نظر گرفتن طول ساندویچ پانل ها برش می‌زند که این اندازه ها قبل از برش دادن به دستگاه داده می‌شود

 • دستگاه کلونیک یا خنک کننده

پنل های ساندویچی به مدت 5 تا 7 دقیقه خنک می‎‌شوند تا پانل ها بدلیل حرارت زیاد تغییر شکل ندهند.

 • بخش دسته بندی

همانطور که از اسم این بخش مشخص است در این بخش دستگاه ساندویچ پانل ها را بسته بندی می‌کند تا پنل ها آسیب نبینند.

روش دیس کانتینیوس چگونه است

روش تولید پانل ساندویچی به صورت نیمه اتوماتیک است یعنی به جای اینکه تمام مراحل تولید پنل، مانند روش کانتینیوس که دستگاه ها تمام مراحل را انجام می‌دهد در این روش هر مرحله به طور مستقل تولید می‌شوند و درآخر بعد از اتمام مراحل تولید محصول به صورت یکجا دریافت می‌شود این روش بدلیل این که به صورت ناپیوسته است دستگاه ها فضای کمتری اشغال می‌کنندولی این روش دارای محدودیت در طول برش دهی پانل است.

مراحل تولید در روش دیس کانتینیوس

 • برش ورق ها
 • فرم دهی
 • تزریق به صورت دستی
 • پرس به صورت نیمه اتومات
 • خنک کاری و دسته بندی

تمام این مراحل در روش دیس کانتینیوس یا به کمک نیروی انسانی انجام می‌شوند یا به صورت نیمه اتومات انجام می‌شوند و در نهایت به تولید ساندویچ پانل می ‌انجامد.

سخن آخر

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل می‌توانید با مشاوران ما در تونیکس پانل تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776