containers-and-types-of-containers

کانتینر | انواع کانتینر

کانتینر نوعی جعبه فلزی است که عمدتاً با ورق از جنس گالوانیزه(آهن) تولید می‌شود در مواردی خاص از فوم عایق ساندویچ پانل و ورق ساندویچ پانل برای ساخت کانتینر استفاده می‌شود در ادامه این مقاله از وب سایت شرکت تونیکس به بررسی انواع کانتینر و متریال ساخته شده کانتینر می‌پردازیم.

اجزا کانتینر

استفاده از ورق های خم شده و شکل داده شده در کانتینر رایج است در برخی موارد کانتینرهای خاص به وسیله عایق فوم که اصطلاحاً به آن ساندویچ پانل می‌گویند ساخته می‌شود. همانند یک سازه کانتینر دارای یک درب ورودی است که از همان جنس گالوانیزه رنگی است.

کاربرد کانتینر

محفوظ نگه داشتن کالا و قطعات برای جلوگیری از آسیب و … از کانتینر استفاده می‌شود، البته کانتینر کاربردهای دیگری نیز دارد که گاهاً در ساخت اتاقک های کانکسی که نوعی کانتینر است استفاده می‌شود.

امروزه از کانتینر عمدتاً برای حمل و نقل زمینی و هوایی استفاده می‌شود تا به وسیله آن بتوان اجناس را از شهر یا کشوری به کشور یا شهر دیگر حمل کرد.

انواع کانتینر

همانند ساندویچ پانل کانتینر هم انواع مختلفی دارد که به دونوع دسته بندی می‌شود.

  1. متریال ساخته شده کانتینر
  2. سایز کانتینر و مدل

متریال ساخت کانتینر

دو مدل متریال در ساخت کانتینر مورد استفاده قرار میگیرد 1-ساندویچ پانل 2-ورق گالوانیزه رنگی یا ساده

ساندویچ پانل کانتینر

ساندویچ پانل انواع مختلف دارد به همین دلیل امروزه در صنایع مختلف از جمله ساخت کانتینر های خاص مورد استفاده قرار میگیرد، ساندویچ پانل فوم پلی استایرن و ورق آلومینیوم یکی از انواع مدل پنل است که در کانتینر مورد استفاده قرار میگیرد. ساندویچ پنل‌ در ساختار خود از فوم هایی دیگر مانند فوم پلی یورتان، فوم xps و فوم پشم سنگ نیز استفاده می‌کند همچنین علاوه بر ورق آلومینیوم از ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک استفاده می شود که هر کدام از این فوم‌ها‌‌ و ورق‌ها خاصیت منحصر به فرد خود را دارند.

کانتینر با ورق گالوانیزه

همانطور که از نام این نوع کانتینر مشخص است در ساختار آن از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود که این ورق ها یا رنگی تولید می‌شوند یا ساده که هر دو آن‌ها در ساخت کانتینر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق گالوانیز در کارخانه به دستگاه مخصوص شکل داده می شوند و سپس این ورق گالوانیزه شکل دار در ساخت کانتیر به کار برده می شوند و دلیل استفاده از این ورق آن است که قیمت آن ارزان و به صرفه می‌باشد همچنین مانند آهن از مقاومت زیادی برخوردار است که باعث می‌شود‌ کانتینر ساختاری مقاوم و با دوام داشته باشد.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان مطلبی در مورد کانتینر و انواع آن برایتان به طور مختصر و مفید ارائه دهیم. کانتیرهایی که در ساختار آن ها از ساندویچ پانل استفاده می شوند بهتر از سایر کانتینرها می باشند. زیرا که ساندویچ پانل سازه را مقاوم می باشند و به دلیل لایه میانی آن که از جنس فوم عایق می باشند مانند فوم ساندویچ پانل پلی یورتان که عایقی بسیار خوبی در برابر حرارت می باشد باعث می شود سازه نیز در برابر حرارت مقاوم باشد و آسیب نبیند.

برای اطلاع بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و آشنایی بیشتر با این متریال و انواع آن می توانید با کارشناسان و مشاوران تیم تونیکس پانل در تماس باشید و یا به سایت مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776