مقایسه ساندویچ پانل با مصالح ساختمانی سنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ساخت و سازهای مدرن، اکتشافات و اختراعات جدید که باعث شده بشر پیشرفت کند و زندگی راحت تر و با کیفیت بهتری نسبت به نسل های قبل از خود داشته باشد. نیاز بشر به داشتن زندگی با کیفیت و راحت یک نیاز همیشگی بوده و انسان از گذشته تابه امروز برای داشتن زندگی بهتر در تلاش است که این امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

 ما می‌خواهیم در این مطلب درمورد مصالح ساختمانی جدید و مقایسه آن با مصالح ساختمانی سنتی صحبت کنیم پس با ما همراه باشید

در دنیای امروز استفاده از مصالح ساختمانی نوین برای ساخت و ساز ساختمان ها باعث راحتی در ساخت و اجرای ساختمان شده است. مصالح ساختمانی جدید به دلیل داشتن مزایا و ویژگی های زیاد چایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی سنتی شده است.

در ساخت و سازهای امروزی با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی، بیشتر از مصالح جدید استفاده می‌شود زیرا مصالح ساختمانی سنتی دارای یکسری نقاط ضعف هستند که باعث می‌شود به صورت محدود از مصالح سنتی استفاده شود .

ساندویچ پانل ها یکی از پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی هستند که امروزه برای ساخت ساختمان های مدرن و صنعت ساخت و ساز از این محصولات استفاده می‌شوند. 

ساندویچ پنل ها از لحاظ کاربردی دو دسته اند:

  1. ساندویچ پانل دیواری
  2. ساندویچ پنل سقفی

که در بازار با این دو مدل موجود است و شما می‌توانید با سفارش این محصول در رنگبندی های مختلف از مزایای استفاده از آن بهره‌مند شوید.

اگر می‌خواهید با انواع ساندویچ پانل ها آشنا شوید و یا اطلاعات بیشتری درمورد آنها کسب کنید می‌توانید باکلیک بروی کلمه به سایت ما مراجعه کنید و از مطالب آن استفاده کنید.

مقایسه ساندویچ پانل با مصالح ساختمانی سنتی

 از عوامل موثر در برتری ساندویچ پانل ها نسبت به مصالح سنتی می توان مواردی چون چند منظوره بودن، زیبایی، قابلیت اطمینان و کیفیت مصالح به کار رفته در این سازه ها را برشمرد.

تفاوت های دیگر این دو محصول با یکدیگر عبارت‌اند از:

 وزن سبک

پنل ساندویچی به دلیل استفاده از مصالح سبک در ساخت هسته ساندویچ پنل ها، این سازه ها توانایی ایجاد ساختمان هایی با وزن کم را دارند.

به طور مثال وزن یک سازه با مصالح ساختمانی سنتی 50برابرسنگین تر از وزن همان ساختمان با پنل ساندویچی است.

پانل ها با وجود داشتن ورن سبک و کم وزن بودن دارای مقاومت و دوام بالایی اند

مقاومت بالا

ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که در برابر رطوبت هوا مقاوم هستند و در مقایسه با دیوارهای بتنی دچار خوردگی نمی شوند.

این مواد در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی نیز مقاوم بوده و امکان رشد میکروب ها و قارچ ها در آن ها وجود ندارد. این محصولات در برابر ضربه، حرارت فشار نیز مقاوم بوده و به راحتی شکسته نمی‌شوند.

مقاومت این محصول در برابر زلزله و آتش سوزی بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل برای پاسخگویی به نیازهای جامعه این نکات در ساخت سازه های جدید مورد توجه قرار گرفته است. در حالی که مصالح سنتی مقاومت لازم را در برابر زلزله و فشارهای ناشی از آن ندارند و خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارند.

عایق بودن

عایق بودن یکی از ویژگی های مهم پنل ساندویچی نسبت به مصالح ساختمانی سنتی است که این ویژگی مختص به ساندویچ پانل ها است. به دلیل عایق بودن این محصول می‌توان از میزان هدر رفتن انرژی در سازه جلوگیری کرد وبه بهینه سازی مصرف انرژی کمک کرد.

فومی که میان ورق های ساندویچ پانل قرار دارد از جنس فوم های عایق است که مانع عبور حرارت، انرژی صوتی و گرما می‌شود و باعث شده هوای محیط داخلی آن یکسان بماند.

حمل نقل آسان

بدلیل وزن کم این محصولات به راحتی قابل حمل و انتقال بوده و می‌توان به آسانی از مکانی به مکان دیگر جابه جا کرد در صورتی که سازه های بتنی و اجری به دلیل سنگین وزن بودن قابل حمل و نقل آسان نیستند .

این محصولات را می‌توان در سازه های موقت استفاده کرد و به راحتی می‌توان پنل ها را جمع آوری کرد و دوباره استفاده کرد .

نصب و اجرا سازی آسان

پنل ساندویچی برای نصب و اجرا ابتدا به یک زیرساز پروفیلی نیاز دارد که این زیرساز در ابتدای کار بنا شده سپس پنل ها با پیچ های مخصوص به آن متصل می‌شود تا دوام سازۀمان بیشتر شود، که این کار به دست متخصصین ما انجام می‌شود.

اجرای ساندویچ پانل بر روی اسکلت ساختمان بدون کنده کاری و تخریب انجام می شود و میزان اتلاف مصالح را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سازگاری با محیط زیست

پانل ها به راحتی پس از مصرف قابل بازیافت بوده و به محیط زیست آسیبی نمی‌رسانند و می‌توان دوباره از این محصول استفاده کرد.

کاهش زمان تحویل پروژه

یکی از دلایل استفاده از ساندویچ پانل ها نصب سریع و راحت آنهاست . این پانل ها در کارخانه بنا به سفارش و نیاز مشتری ساخته شده و به سرعت در محل ساخت نصب می شوند که باعث کاهش زمان تحویل پروژه می‌شود.

قیمت پنل ساندویچی

این محصول به دلیل داشتن مزایا و ویژگی هایی که دارد بسیار کم هزینه بوده و استفاده از آن برای ساخت سازه ها مقرون به صرفه است.

 شما می‌توانید با تماس و ثبت سفارش با مشاوران ما از قیمت این محصولات مطلع شوید.

سخن آخر

ساخت ساختمان با مصالح ساختمانی سنتی علاوه بر وقت گیر بودن و دیر کرد زمان تحویل پروژه، توصیه نمی‌شود وقتی با پیشرفته بشر در زمینه ی ساخت و ساز، مصالح ساختمانی مدرن و جدید تولید می‌شود که بیشتر نیازهای بشر را تأمین می‌کند که باعث می‌شود انسان زندگی با کیفیت و با امنیت بالایی رو داشته باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خرید

021-26421776