مقایسه 3Dپانل با ساندویچ پانل

امروزه با تولید مصالح ساختمانی نوین در صنعت ساخت و ساز ساختمان ها و تولید محصولات و مصالح عایق که دارای امنیت و کیفیت بهتری نسبت به مصالح ساختمانی سنتی هستند سبب شده تا یکسری از مشکلات بشر که برای داشتن یک زندگی آسوده و ایمن بوده است را حل کند و به زندگی انسان کیفیت بخشد.

با تولید انواع ساندویچ پانل در طرح های مختلف و 3Dپانل ها می‌توانیم از مزایای این محصولات برای ساخت سازه و یا ساختمان ها بهره مند شویم.

 ما در ادامه این مطلب می‌خواهیم درمورد مقایسه ساندویچ پانل ها و تری‌دی پانل ها صحبت کنیم. پس با گروه تونیکس پانل همراه باشید.

تعریفی از ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها یکسری سازه از پیش ساخته شده اند، که به دلیل عایق بودن در ساخت انواع سازه ها، ساختمان ها و انواع کانکس ها  از این محصولات استفاده می‌شود.

پانل ساندویچی از لحاظ شکل ظاهری شبیه به یک ساندویچ همبرگر است، که از چند لایه تشکیل شده است.

ساندویچ پنل ها نیز از چسباندن و روی هم آمدن چند لایه تشکیل می‌شوند که این لایه ها عبارت اند از:

 دو لایه ورق از جنس آلوزینک، آلومینیوم، ورق گالوانیزه و یک لایه فوم عایق از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و… که این مواد اولیه برای تولید ساندویچ پانل با چسب های مخصوص به هم متصل می‌شوند.

مراحل تولید ساندویچ پانل ها

تولید این محصولات به دو روش امکان پذیر است :

کانتینیوز

ورق گالوانیزه را به همراه چسب وفوم عایق وارد دستگاه ها ی مکانیزه و فول اتومات می‌کنندو این مواد رابه هم متصل می‌کنند. درآخر محصول با توجه به نیاز مشتری برش داده می‌شود و از دستگاه خارج می‌شود.

دیس کانتینیوز

در این روش ابتدا ورق های گالوانیزه را با دستگاه برش می‌دهیم و در قالب های مخصوص می‌گذاریم و بین آنها فوم عایق ریخته و برای چسابندن ورق و فوم به همدیگر، از روش سرد و گرم کردن فوم عایق استفاده می‌کنیم تا به یکدیگر بچسبند.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید برای این کار لطفاً بروی کلمه ساندویچ پانل کیلیک کنید تا با گروه تونیکس پانل همراه باشید.

انواع ساندویچ پانل

پنل ساندویچی به دو دسته تقسیم می‌شوند

 1. ساندویچ پانل دیواری
 2. ساندویچ پانل سقفی

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید بروی کلمه ساندویچ پانل سقفی و ساندویج پانل دیواری کلیک کنید تا با ما همراه باشید.

تصویر 3D پانل

تعریفی از 3D پانل

 تری‌دی پانل ها فقط در نوع دیواری تولید می‌شوند، در واقع یک دیوار از پیش ساخته شده هستند که هسته تشکیل دهنده ی اصلی آنها از دو قسمت ساخته شده که یک قسمت فوم عایق پلی یورتان بوده که جنس آن از یونولیت کند سوز تشکیل شده، قسمت بعدی به همراه یک شبکه میله های فولادی به هم جوش شده است، که به آن ها شبکه مَش نیز گفته می‎‌شود، تولید شده. این مواد با استفاده از مفتول های فلزی به هم متصل می‌شوند. برای محکم شدن  و ارتقا بخشیدن به درصد مقاومت این محصول، روی سطح آن یک لایه بتن قرار می‌دهیم.

انواع 3D پانل

 1. تری دی پانل باربر
 2. تری دی پانل غیر باربر
 3. تری دی پانل سقفی
 4. تری دی پانل متال فوم

مقایسه ی ساندویچ پانل با 3D پانل

 • این دو محصول هر دو در صنعت ساخت و ساز استفاده می‌شود.
 •  هر دو آن ها جزو مصالح ساختمانی عایق هستند.
 •  این پنل ها دارای ساختار لایه ای هستند.
 • در ساختار هر دو از فوم عایق استفاده می‌شود.

تفاوت های این محصولات

این دو محصول تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند اما از اندک تفاوت آنها می‌توان اشاره کرد به:

 • تفاوت اول

ساندویچ پانل ها از 5 لایه تشکیل شده که عبارتند از : دو لایه ی ورق ،دولایه چسب مخصوص برای چسباندن فوم عایق به ورق ها، یک لایه فوم عایق از جنس های پشم شیشه و فوم پلی یورتان و… است. اما پانل سه بعدی از 3لایه تشکیل شده است عبارتند از : یک لایه فوم عایق یک لایه  شبکه ای از سیم های مفتولی که از فوم عایق که هسته اصلی آن است محافظت می‌کند و لایه آخر یک لایه بتن است.

 • تفاوت دوم

ساندویچ پانل ها را می‌توان به راحتی جمع آوری کرد و جا به جا نمود ولی تری‌دی پانل ها چون در ساختار آن از بتن استفاده می‌شود، نمی‌توان جمع آوری کرد و جا به جا نمود.

 • تفاوت سوم

ساندویچ پانل ها سازگار محیط زیست بوده و بدون این که به محیط آسیب برسانند تجزیه و بازیافت شده ولی تری‌دی پانل ها اینگونه نیستند.

 • تفاوت چهارم

مراحل نصب ساندویچ پانل 4 مرحله است ولی مراحل نصب تری‌دی پانل 8مرحله است.

 • تفاوت پنجم

سرعت نصب و اجرا سازی ساندویچ پنل به نسبت تری‌دی پانل سریع تر است.

 • تفاوت آخر

ساندویچ پانل دارای وزن سبک بوده ولی تری‌دی پانل سنگین تر است.

سخن پایانی

این محصولات هر دو دارای مزایای تقریباً مشابهی هستند و تفاوت ها ی اندکی دارند  که هرکدام از آنها با توجه به کاربرد هایی که دارند و ساخت وساز استفاده می‌شود.

شما می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با مشاوران ما در تونیکس پانل تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خرید

021-26421776