کانکس سردخانه

کانکس سردخانه

در این مطلب تونیکس پانل قصد دارد درباره کانکس سردخانه توضیحاتی ارائه دهد؛ پس با ما همراه باشید.

 در روزگارهای قدیم برای سالم نگه‌داشتن مواد غذایی از راه‌های مختلفی استفاده می‌کردند که امروزه برای جلوگیری از فاسدشدن و گندیدن مواد غذایی مانند: میوه‌جات، محصولات لبنیاتی، محصولات پروتئینی، مواد غذایی و خوراکی‌هایی که بیرون از مکان سرد  فاسد می‌شوند روش‌های متنوعی وجود دارد یکی از این روش‌ها استفاده از یخچال و یا کانکس سردخانه است. نام این کانکس نمایانگر کاربرد آن نیز هست. کانکس سردخانه با استفاده از مصالح پیش‌ساخته یعنی ساندویچ پانل در کارخانه به ابعاد مختلف تولید می‌شود و به بازار عرضه می‌شود.

 استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت این محصول به دلیل ویژگی عایق بودن آن در برابر سرما و گرما است این ویژگی ساندویچ پانل سبب شده دمای محیط به‌راحتی از فضای داخلی آن خارج نشود و مواد غذایی سالم بمانند و حتی مانع نفوذ گردوغبار به روی محصولات می‌شود پانل برای ساخت این محصول بهترین گزینه است.

این محصول یکی از انواع مختلف سردخانه بوده که با استفاده از این محصول یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر برای نگهداری مواد غذایی در طولانی‌مدت را حل کرده است. در کانکس سردخانه تجهیزاتی بکار رفته است که می‌توانید با استفاده از این تجهیزات دمای محیط داخل کانکس را به دمای موردنیاز خود تغییر دهید و مانع گندیدگی و خراب‌شدن محصولات غذایی شوید.

با استفاده از کانکس سردخانه می‌توانید مواد غذایی را با استفاده از اتاق حمل بار سردخانه از مکانی به مکان دیگر یا به مسافت طولانی ارسال کنید و باکیفیت اولیه در مکان موردنظر تحویل بگیرید.

انواع کانکس سردخانه

 • متحرک

کانکس متحرک را می‌توانید با جرثقیل و… حمل و جابه‌جا کنید.

 • ثابت

این محصولات نیازی به ساخت اتاق برای سردخانه را ندارند و در تمامی فضاها قابل‌استفاده است.

همان گونه که در متن فوق انواع کانکس سردخانه را نام بردیم  به نکته ریزی اشاره می‌کنیم که در بازار یخچال ویترینی نیز وجود دارد که در فروشگاه یا سوپرمارکت این نوع سردخانه را بسیار دیده‌اید در این محصولات از ساندویچ پانل دیواری یا پانل سقفی استفاده نشده است؛ بلکه از فوم بکار رفته در ساندویچ پانل (فوم پلی‌استایرن) استفاده شده است.

تجهیزات اصلی ساخت سردخانه

 1. کمپرسو
 2. کندانسوز
 3. دستگاه انبساط
 4. اواپراتور
 5. دستگاه کنترلی و ایمنی

مزایای کانکس یخچالی

 1. قابلیت جابه‌جایی و حمل‌ونقل آسان
 2. سالم و باکیفیت نگه‌داشتن مواد غذایی
 3. تغییردادن دما به  زیر صفر درجه و بالای صفر
 4. مقرون‌به‌صرفه بودن
 5. عایق‌بندی عالی و مانع هدررفتن انرژی
 6. مقاومت بالا در برابر نور و ضربه، ساییدگی
 7. تولید این محصولات در ابعاد موردنیاز مشتری

دیدگاه تونیکس پانل

استفاده از کانکس سردخانه باتوجه‌به مزایای ذکر شده در متن فوق برای نگهداری مواد غذایی، انواع دارو و سایر محصولات که نیاز به دمای خنک برای نگهداری دارند بسیار توصیه می‌شود؛ چون از سالم ماندن این دسته مواد هنگام جابه‌جایی اطمینان حاصل می‌نمایید.

برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل با مشاوران ما در تونیکس پانل تماس گیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «کانکس سردخانه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776