7 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

قطعا اگر به عنوان یک کارفرما یا پیمانکار با ساندویچ پانل آشنایی داشته باشید و تا کنون برای ساخت و ساز از آن استفاده کرده باشید علل افزایش افزایش تقاضا برای خرید ساندویچ پانل را خوب درک می‌کنید. اما اگر علت افزایش تقاضا برای خرید ساندویچ پانل را نمی‌دانید تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

برتریت ساندویچ پانل نسبت به دیگر مصالح

یکی از علت‌هایی که تعداد درخواست‌ خرید ساندویچ پانل در چند سال اخیر رو به افزایش رفته است، استحکام و مقاومت فیزیکی ساندویچ پانل است. علت آن هم نوع ساختار ساندویچ پانل است. در حقیقت ترکیب دو لایه سفت و سخت به همراه یک لایه نرم و عایق می‌تواند مقاومتی همچون سنگ را در ساندویچ پانل ایجاد می‌کند.

علاوه بر این ساندویچ پانل به صورت کلی در برابر تبادلات انرژی از جمله، حرارت، برودت و صوت کاملا عایق است . بر اساس تحقیقات یک دیوار 4 سانتی ساندویچ پانل پلی اورتان برابر با یک دیوار آجری 50 سانتی در برابر تبادلات انرژی عایق است، که این موضوع هم یکی از دلایل برتر بودن ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی سنتی است.

دلایل استفاده از ساندویچ پانل

سرعت ساخت و ساز و کاهش هزینه‌ها

از دیگر دلایلی که ساندگان اغلب ساندویچ پانل را انتخاب می‌کنند این است که سرعت ساخت و ساز با این مصالح نسبت به مصالح ساختمانی سنتی تقریبا مثل زمین تا آسمان است. به عبارتی شما یک سوله 1000 متری را با استفاده از ساندویچ پانل نهایتا بین 2.5 الی 3 ماه می‌توانید احداث کنید، اما اجرای همین سازه با استفاده از مصالح ساختمانی مانند آجر و سیمان بین 6 الی 9 ماه زمان می‌برد.

در را ستای سرعت ساخت و ساز قطعا هزینه‌های اجرای پروژه نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌‎کند. برای مثال کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و افزایش قیمت مصالح در طول اجرای پروژه می‌تواند جز صرفه‌ اقتصادی، استفاده از ساندویچ پانل به شمار آید.

نصب سریع و آسان

حمل و نقل و اجرای ساندویچ پانل بسیار سریع و راحت انجام می‌شود. بعد از ثبت سفارش ساندویچ پانل مورد نظرخود، پانل‌ها ظرف مدت 20 روز تولید می‌شوند و شما می‌توانید شیت‌های آماده و بسته بندی شده پانل را از درب کارخانه بارگیری کنید. پس از انتقال به محل اجرای پروژه، توسط یک تیم حرفه‌ای، مراحل نصب و اجرای پروژه را پیش ببرید. البته تیم پانل تونیکس، از صفر تا صد مراحل نصب ساندویچ پانل و اجرای پروژه را در کنار شماست و می‌توانید برای نصب و اجرای پروژه خود با کارشناسان پانل تونیکس تماس حاصل نمایید.

سرعت ساخت و ساز با سازه‌های پیش ساخته

عدم تولید ضایعات و نخاله

یکی دیگر از دلایل برتر بودن ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی سنتی این است که در هنگام اجرای یک سازه با مصالح ساختمانی سنتی، نخاله و ضایعات ساختمانی زیادی تولید می‌شود؛ جالب است بدانید اثر تخریبی مواد و ضایعات ساختمانی بسیار خطرناک‌تر از زباله‌های شهری بوده است و برای محیط‌زیست بسیار مضر است. ضایعاتی مثل شن، ماسه، چوب، فلز، سنگ، آجر  از مهم‌ترین پسماندهای ساختمانی هستند که به‌صورت ناخواسته تولید می‌شوند. اما در این‌ بین ساندویچ پانل‌ها جز مصالحی هستند که در هنگام اجرای آن‌ها ضایعات و نخاله تولید نمی‌شود به همین دلیل به این مصالح دوستدار محیط‌زیست می‌گویند.

کاهش ضایعات ساختمانی با ساندویچ پانل

عایق حرارتی عالی

اما مزیت بسیار مهمی که برا ی یک کارفرما قطعا بسیار حائز اهمیت است، مقاومت یک ساختمان یا سازه صنعتی در برابر حرارت و آتش سوزی است. این ویژگی در فوم عایق ساندویچ پانل وجود دارد. ساندویچ پانل‌هایی از جنس فوم پشم سنگ و فوم پلی اورتان بالاترین مقاومت را در برابر حرارت و آتش سوزی دارند. حتی فوم پلی اورتان از این نظر به دو کلاس کند سوز b2 و نسوز b1 تقسیم بندی می‌شوند. فوم پشم سنگ نیز تا دمای +750 را بدون تغییر شکل تحمل می‌کند و از گسترش آتش جلوگیری می‌کند. امتیاز دیگر، مقاومت این پانل‌ها در برابر رطوبت است که البته این مورد برای سازه‌هایی که در مناطق مرطوب قرار دارند و یا کاربری دارند که میزان رطوبت در آن بالاست، بسیار کاربردی است. در اصل رطوبت بالا سبب رشد کپک و نفوذ جانوران موذی می‌شود اما ساندویچ پانل‌هایی به خصوص از نوع پلی اورتان در برابر رطوبت نیز مقاومت بالایی دارند.

ظاهر زیبایی شناسی ساختمان های شما

نمای ساختمان شما درست مانند آینه رویاهای شماست. به همین دلیل است زیبایی ساختمان یکی از نکات قابل اهمیت در طراحی و ساخت است. متاسفانه در کشور ما زیبایی قربانی برخی از کم توانی های علمی و تخصصی تیم های طراحی، ساخت و اجرا می شود.  با ساندویچ پانل های طراحی شده در رنگ های مختلف و ساختاری که امکان قرارگیری افقی، عمودی یا زاویه ای را برای آنها فراهم می کند، می توانید به دیوارهای بیرونی ساختمان خود جان بخشید و ظاهر زیبایی به دست آورید. به دلیل قابلیت استفاده در قسمت های داخلی نیز می توانید طرح های مختلفی را با ساندویچ پانل ها ایجاد کنید.

ساختمان زیبا با ساندویچ پانل

مقاومت آب و هوایی

ساندویچ پانل ها به لطف جزئیات مفصلی که دارند از نشت هوا و آب جلوگیری می کنند. در حالی که آنها عایق حرارتی را تضمین می کنند، گرما در هیچ نقطه ای از ساختمان شما از بین نمی رود. بنابراین، گرمایش و سرمایش ساختمان خود را تحت کنترل درآورید و از بهره وری انرژی اطمینان حاصل کنید. ساندویچ پانل ها با ساختاری ضد آب، عایق رطوبتی فعال را در برابر شرایط طبیعی مانند برف و باران تضمین می کنند و از رطوبت و کپک زدن جلوگیری می کنند. از آنجایی که از خوردگی سازه های باربر جلوگیری می کنند، محیطی سالم و راحت را در ساختمان شما فراهم می کنند. ساختمان شما مستحکم و بادوام تر می شود.

ساختمان های بدون سر و صدا

عایق صدا برای به حداقل رساندن اثرات مضر سر و صدا بر روی انسان، حذف صداهای ناخواسته و کاهش صدای پخش شده از مناطق پر سر و صدا ضروری است. ساندویچ پانل های آکوستیک به کار رفته در سقف و دیوارها با هسته عایق پشم معدنی و سطح ورق فلزی سوراخ دار خود که منجر به ویژگی های عایق صدا می شود، با ایجاد فضاهای سالم و راحت و عاری از سر و صدا، بهره وری را افزایش داده و از آسیب های محیط کار جلوگیری می کند.

موارد مصرف ساندویچ پانل

 از کارخانه ها تا استادیوم ها، از مراکز خرید تا استخرهای شنا، کارخانجات تا تاسیسات صنعتی، سردخانه ها تا کلین روم ها، تولیدی های دارویی تا مواد غذایی، ساندویچ پانل یک راه حل بادوام و اقتصادی برای بسیاری از ساختمان ها است. ساندویچ پانل در کنار ساختمان‌های صنعتی و کاربری های فضاهای اجتماعی به عنوان یک محصول بهینه مطرح می‌شود که روز به روز با حوزه‌های جدید اجرایی آن مانند ساختمان‌های نظامی، ساختمان‌های کشاورزی، ساختمان‌های پیش ساخته، اقامتگاه های محل کار، سیلوها و خانه‌ها ی مدرن ارائه می‌شود.

کاربرد ساندویچ پانل

تا به اینجا از مزایای ساندویچ پانل و دلیل انتخاب آن توسط سازندگان صحبت کردیم. اگر شما هم قصد احداث یک سازه با استفاده از ساندویچ پانل را دارید توصیه می‌کنیم ابتدا با یک کارشناس در این زمینه  مشورت  کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان پانل تونیکس تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید

021-26421776